Trwa ładowanie...
d1op5gn

3-latek udusił się na uchylonej szybie auta. Dziadkowie przesłuchani

Prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim przesłuchała dziadków 3-letniego chłopca, który udusił się na uchylonej szybie samochodu. Według wstępnych ustaleń chłopiec chciał sięgnąć po napój znajdujący się wewnątrz pojazdu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chłopca reanimowali lekarze pogotowia
Chłopca reanimowali lekarze pogotowia (WP.PL)
d1op5gn

Zastępca prokuratora rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim Tomasz Retyk poinformował, że ze względu na stan psychiczny rodziców dziecka ich przesłuchanie nastąpi później.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Dobreniczki w gminie Łęki Szlacheckie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec chciał sięgnąć po znajdujący się w samochodzie napój. Jak mówił prokurator, szyba w aucie była uchylona. 3-latek stanął na plastikowej zabawce na kółkach i wsadził głowę w otwarte okno. Prawdopodobnie zabawka wyślizgnęła się spod jego nóg, a głowa chłopca zawisła na szybie.

- Akcję ratunkową podjęli rodzice. Wzywano pogotowie. Przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo akcji reanimacyjnej chłopca nie udało się uratować - powiedział Retyk.

d1op5gn

Piotrkowska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci. Wiadomo, że przebywający na terenie posesji dorośli (rodzice dziecka oraz babcia) byli trzeźwi. Dodał, że wstępne wyniki wskazują, że przyczyną zgonu było uduszenie.

Zobacz także: Dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie. Zobacz, co robić

d1op5gn

Podziel się opinią

Share
d1op5gn
d1op5gn