Trwa ładowanie...
d2f2esn

24 września zjazd klubów obywatelskich PO; 1 października - konwencja programowa

• 24 września w Warszawie odbędzie się zjazd klubów obywatelskich PO • 1 października w Gdańsku - konwencja programowa Platformy • Konwencja ma przyjąć m.in. nowy program ugrupowania "Polska obywatelska 2.0" • Takie decyzje podjął zarząd krajowy partii
Share
Politycy PO po spotkaniu zarządu krajowego partii
Politycy PO po spotkaniu zarządu krajowego partiiŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2f2esn

- 24 września zorganizujemy wielkie spotkanie klubów obywatelskich. Zapowiadałem je w styczniu, kiedy przejmowałem funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - powiedział po spotkaniu zarządu szef PO Grzegorz Schetyna.

Spotkania klubów obywatelskich, które w zamyśle polityków PO, miały przyciągnąć do Platformy nowych sympatyków, odbywają się w całej Polsce od marca.

1 października z kolei w Gdańsku odbędzie się konwencja programowa PO, która przyjmie m.in. nowy program partii. Jak mówił Schetyna, konwencja będzie podsumowaniem cyklu mniejszych, regionalnych debat programowych, które od czerwca odbywają się w całej Polsce.

d2f2esn

- 1 października zamkniemy to wielkim kongresem programowym w Gdańsku, a potem będzie dalszy ciąg spotkań, konsultacji. Chcemy, żeby ten program był pisany przez Polaków - zaznaczył lider Platformy.

Według Schetyny, nowy program partii ma być wizją "Polski po rządach PiS". "Zasługujesz na więcej" - to jest takie robocze hasło, o którym mówimy. Chcemy, żeby to był program skierowany do człowieka, do obywatela, do tych wszystkich, którzy oczekują, że państwo da im możliwości, ale też wesprze (...), da gwarancje bezpieczeństwa. To jest wszystko to, czemu musi poświęcić się dojrzałe państwo, które jest gwarantem normalności, przyzwoitości, ale też podmiotowości wszystkich obywateli - powiedział Schetyna.

d2f2esn

Podziel się opinią

Share
d2f2esn
d2f2esn
Więcej tematów