23 osoby zginęły w pożarze ośrodka dla nerwowo chorych

23 osoby zginęły, a ponad 40 zostało rannych w pożarze ośrodka dla osób nerwowo i psychicznie chorych, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w obwodzie woroneskim na zachodzie Rosji - informuje agencja TASS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
23 osoby zginęły w pożarze ośrodka dla nerwowo chorych
(PAP/EPA, Fot: SERGEI CHIRIKOV)
WP

Początkowo informowano, że zginęło 21 osób. Ponad 20 rannych trafiło do szpitala w wyniku odniesionych w pożarze obrażeń, troje jest w stanie ciężkim.
* Z żywiołem walczyło ponad 270 strażaków i pracowników służb kryzysowych. Gdy ogień rozprzestrzenił się na całą mierzącą ok. 600 metrów kwadratowych powierzchnię ośrodka zawalił się dach budynku. Po kilkugodzinnej akcji udało się opanować ogień.
*
Gdy w ośrodku wybuchł pożar, znajdowało się tam co najmniej 70 osób, w tym przynajmniej czworo pracowników służby medycznej. 29 pacjentów miało ograniczoną mobilność lub było przykutych do łóżka. 57 osób udało się ewakuować.
* Zdaniem władz przyczyną tragedii mogły być usterki instalacji elektrycznej - informuje Russia Today. Zespół ekspertów jest na miejscu i prowadzi dochodzenie.
*
W Rosji często dochodzi do pożarów w szpitalach, szkołach i innych instytucjach państwowych. W wielu przypadkach przyczyny pożarów związane są z zaniedbaniami.

Polub WP Wiadomości
WP
WP