Trwa ładowanie...
das1iaf

23. finał WOŚP w Poznaniu - będą koncerty, biegi i licytacje

11 stycznia także w Poznaniu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wbrew wcześniejszym obawom pojawi się plenerowa scena, na której każdy będzie mógł posłuchać muzyki na żywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
23. finał WOŚP w Poznaniu - będą koncerty, biegi i licytacje
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
das1iaf

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce już po raz 23. Oczywiście wielu wydarzeń, które mają pomóc w zbiórce pieniędzy na sprzęt medyczny, nie zabraknie także w stolicy Wielkopolski.

Sercem poznańskiego finału już tradycyjnie będzie CK Zamek i plac Mickiewicza, chociaż tym razem w nieco zmienionej formie. Przyciągające najliczniejszą publiczność koncerty tym razem nie odbędą się na parkingu przed Zamkiem, ale w znajdującej się wewnątrz Sali Wielkiej mogącej pomieścić 900 osób. Kto się nie zmieści, koncerty będzie mógł obejrzeć na telebimie znajdującym się przed CK Zamek (od godz. 16:00 zagrają zespoły Second Child, Wowa z Charkowa, Dret, Yelram i Swing Sucide).

- Sala Wielka ma profesjonalne nagłośnienia i oświetlenie. Pod względem akustyki jest świetnym miejscem do organizacji koncertów - wyjaśniał pod koniec grudnia w rozmowie z Wirtualną Polską Grzegorz Bibro, rzecznik prasowy CK Zamek. - Powyższa decyzja jest podyktowana także względami pogodowymi, a przeniesienie części muzycznej do środka daje też większy komfort wszystkim uczestnikom finału WOŚP - dodawał.

das1iaf

Takie tłumaczenie nie przekonało sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej (głównego organizatora finału w Poznaniu), który postanowił sam poszukać dodatkowych sponsorów, którzy sfinansowaliby otwarte koncerty na scenie na placu Mickiewicza, co na szczęście się udało.

- Całą potrzebną sumę przekazały nam firmy prywatne: Centralne Biuro Detektywistyczne i Obserwacji oraz Technologie Internetowe HORYZONT, ale dokładnych sum nie możemy ujawnić - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Jan Sieiński z biura prasowego sztabu WOŚP.

Kto będzie chciał w niedzielę posłuchać na żywo muzyki, może też wpaść do znajdującego się w podziemiach Zamku klubu Blue Note, gdzie od godz. 17:00 zagrają Flying Head, Ciabatta, The Mojojojos i Bapu (zamiast biletów wystarczy wrzucić datek do puszki WOŚP).

Ale finał WOŚP to nie tylko koncerty. O godz. 10.00 w sali AWF przy ul. Świętego Rocha 9 rozpocznie się maraton zumby, a o godz. 14.00 spod Zamku wyruszy już tradycyjny bieg "Policz się z cukrzycą". Na placu Mickiewicza od samego rana będzie funkcjonować miasteczko służb mundurowych, w którym będzie można podziwiać nowoczesny sprzęt używany w codziennej służbie przez policjantów, strażaków czy żołnierzy.

das1iaf

Tradycyjnie wiele osób najbardziej interesują licytacje - w tym roku nie zabraknie ciekawych przedmiotów. Wylicytować będzie można m.in. łyżwy Jana Szymańskiego, wycieczkę do Parlamentu Europejskiego z posłanką Krystyną Łybacką, możliwość spędzenia jednego dnia w jednostce straży pożarnej czy wspólną kąpiel w przeręblu z prezydentem Poznania.

Każdy, kto chce przekazać jakiś przedmiot na licytacje, cały czas ma na to szansę. - Można je przynosić do Tuby w zamku w piątek w godzinach od 16 do 18 i w sobotę przez cały dzień, od 10 do 20 - mówi Marcin Sajewski, koordynator licytacji.

das1iaf

Podziel się opinią

Share
das1iaf
das1iaf
Więcej tematów