Trwa ładowanie...

20 lat Platformy Obywatelskiej. Suski: życzę Polakom, by PO przestała istnieć

20 lat Platformy Obywatelskiej. Marek Suski (PiS) na antenie TVP wspominał o "szansie dla Polski", jakie wiązano z koalicją PO-PiS oraz o problemach największego ugrupowania opozycyjnego. Pytany o życzenia dla PO, nie zostawił na oponentach suchej nitki.
Share
20 lat Platformy Obywatelskiej. Suski: życzę Polakom, by PO przestała istnieć
20 lat Platformy Obywatelskiej. Suski: życzę Polakom, by PO przestała istniećŹródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI
d43rd9p

20 lat istnienia Platformy Obywatelskiej minęło 24 stycznia. Partię założono w 2001 roku z inicjatywy Donalda Tuska, Macieja Płażyńskiego oraz Andrzeja Olechowskiego.

20 lat PO. Marek Suski wspomina. "Szansa dla Polski"

W poniedziałek na antenie TVP Info Marek Suski, wiceprzewodniczący PiS, był pytany o swoje wspomnienia z czasów formowania się PO.

d43rd9p

- Była nadzieja, że powstają dwie partie, które mają na celu wprowadzenie ładu w Polsce. My, jako PiS, wprowadzaliśmy to, co mamy w nazwie. Ta sprawiedliwość jest nawet ważniejsza, niż samo prawo. Wydawało nam się, że PO będzie miała podobne ideały - mówił Marek Suski.

Jak dodał polityk, negocjowana koalicja PO-PiS (w 2005 roku - przyp. red.) miała być "szansą dla Polski". - Zawierałem wtedy taką koalicję z Ewą Kopacz. Ona przychodziła z Radomia. Ludzie nie mieli jednak do niej zaufania. W PO było i jest wycinanie ludzi - stwierdził poseł PiS.

Zobacz też: Piotr Wawrzyk zostanie RPO? Gowin: jeżeli przepadnie, rozważymy Rokitę

- Proszę spojrzeć na prezesa Kaczyńskiego. On nie wycina ludzi, on ich przyciąga. On chce mądrych ludzi w ugrupowaniu, by pomagali budować silną Polskę - zaznaczył Marek Suski.

d43rd9p

20 lat Platformy Obywatelskiej. Suski: życzę Polakom, by PO przestała istnieć

W programie Marek Suski został też zapytany o swoje życzenia dla Platformy Obywatelskiej z okazji 20. urodzin ugrupowania.

- Mógłbym życzyć na dwóch poziomach. Na jednym, by zaczęli służyć Polsce. Ale patrząc na ich działanie to lepiej, żeby życzyć Polakom, aby Platforma Obywatelska przestała istnieć - stwierdził.

W programie padło też pytanie o bunt wolontariuszy w Polsce 2050 Szymona Hołownii. - Widze tam podobne zachowania, jak w Platformie. Nic dobrego to nie wróży. Kolejna partia, która nie ma programu - stwierdził polityk PiS.

d43rd9p

Jak dodał, w jego ocenie Szymon Hołownia chce tylko odsunięcia Prawa i Sprawiedliwości od władzy.

Koronawirus. Marek Suski o programie szczepień

Marek Suski był pytany także o zarzuty opozycji względem rządu ws. narodowego programu szczepień.

- Gdzieniegdzie mogą się pojawić drobne trudności. To jednak wynika z masowości szczepień oraz tego, że szczepienia są dobrowolne, co też powoduje pewne problemy. Proces szczepień ruszył, każdy zaszczepiony ma zapewnioną drugą dawkę - tłumaczył.

- Pamiętajmy, że pan Budka mówił, że po jesieni pandemii już nie będzie, żeby przesunąć wybory na jesień. A jak teraz wygląda sytuacja? - zapytał retorycznie Marek Suski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43rd9p

Podziel się opinią

Share
d43rd9p
d43rd9p
Więcej tematów