Trwa ładowanie...

Marek Suski zhakowany na Twitterze. "Sprawa jest wyjaśniana"

Na koncie polityka w mediach społecznościowych pojawiło się kilka dziwnych wpisów. - Włamano się na moje konto. Niestety zmieniono również hasło. Jestem w trasie, więc niewiele mogę, ale szybko powiadomię organy ścigania - powiedział WP polityk.
Share
Marek Suski zhakowany na Twitterze. "Sprawa jest wyjaśniana"
Marek Suski zhakowany na Twitterze. "Sprawa jest wyjaśniana" Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI
d3jjb39

Na profilu Marka Suskiego na Twitterze pojawił się nietypowy tweet. Umieszczone zostały zdjęcia działaczki Porozumienia w bieliźnie. "Będę wykorzystywał wszystkie moje polityczne możliwości i zwracał się osobiście do Jarosława Kaczyńskiego, żeby ona już nigdy nie pojawiła się na polskiej scenie politycznej" - brzmi początek wiadomości, która została umieszczona na profilu polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Marek Suski utracił konto w mediach społecznościowych

Dalej czytamy m.in., że "takie wulgarne zachowanie osoby publicznej jest niedopuszczalne". Suski miał otrzymywać zdjęcia o charakterze intymnym. "Wielokrotnie wzywałem do zaprzestania prześladowań, ale niestety te działania nie przyniosły rezultatu. Jestem zmuszony powstrzymać molestowanie seksualne" - napisano w mediach społecznościowych polityka.

d3jjb39

- Włamano się na moje konto. Niestety zmieniono również hasło. Jestem w trasie, więc niewiele mogę, ale szybko powiadomię organy ścigania - powiedział WP polityk.

Screen z Twittera Marka Suskiego Twitter.com
Screen z Twittera Marka Suskiego Źródło: Twitter.com

Konto działaczki Porozumienia również w rękach hakerów

Do sprawy w mediach społecznościowych odniosła się również kobieta, której roznegliżowane zdjęcia pojawiły się we wpisach Suskiego. Ten profil najprawdopodobniej również został zhakowany. "Marku, jeśli w ciągu dwóch godzin nie usuniesz poniższych wpisów oraz nie przeprosisz mnie publicznie, opublikuję intymne zdjęcia, które od ciebie otrzymywałam, a także propozycje o charakterze seksualnym" - napisano w odpowiedzi.

d3jjb39

- To moje prywatne zdjęcia sprzed kilku lat. Dawno temu miałam je na komórce. Nikomu ich nie pokazywałam, ani nie wysyłałam. Jestem roztrzęsiona i nie wiem co mam robić - powiedziała kobieta "Wyborczej". Działaczka uważa, że ktoś najprawdopodobniej chce ją skompromitować. Zamierza wydać w tej sprawie oświadczenie i zawiadomić o wszystkim policję.

Konto polityka PiS zhakowane. To nie pierwszy raz

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska potwierdziła, że doszło do włamania na konto Suskiego, a wpisy nie są jego autorstwa. "Sprawa jest wyjaśniana" - dodała. Z kolei wiceszef Porozumienia Jan Strzeżek informuje, że doszło do włamania na konto radnej. "Publikowane w ostatnim czasie treści nie są jej autorstwa. Jeszcze dziś zgłosi sprawę policji" - zakomunikował polityk.

To kolejna taka sytuacja w ostatnich dniach. Ofiarą hakerów padła m.in. wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Machałek oraz radny sejmiku lubuskiego z PiS Marek Surmacz. Dostęp do konta tracili wcześniej również Marlena Maląg, Joanna Borowiak, Arkadiusz Czartoryski, Marcin Duszek czy Andrzej Melak.

d3jjb39

Przeczytaj: Marcin Duszek uniknie kary? PiS komentuje "atak hakerski" na konto posła

Portal zaufanatrzeciastrona.pl przeanalizował załączniki, które pojawiają się w jednym z tweetów Suskiego. Serwis piszący o bezpieczeństwie w sieci sugeruje, że zdjęcia kobiety w bieliźnie zostały wykradzione. Według branżowej strony konta polityków są słabo chronione i nie mają dwuskładnikowego zabezpieczenia, przez co są łatwym celem dla włamywaczy.

Adam Niedzielski odpowiada rektorowi WUM. Użył mocnych słów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jjb39

Podziel się opinią

Share
d3jjb39
d3jjb39
Więcej tematów