Trwa ładowanie...
d3azv4n

19 cywilów zginęło w zamachu w Somalii

Dziewiętnaście cywilów, w tym trzech ministrów somalijskiego rządu, zginęło w zamachu samobójczym w hotelu Shamo w Mogadiszu - poinformowała agencja Reutera, powołując się na siły pokojowe Unii Afrykańskiej.

d3azv4n
d3azv4n

Zamachowiec-samobójca zdetonował ładunki wybuchowe w hotelu Shamo podczas uroczystości wręczania dyplomów absolwentom wyższych uczelni - poinformowano w komunikacie sił AMISOM w Somalii.

W eksplozji śmierć ponieśli ministrowie: zdrowia - Kamar Aden Ali, edukacji - Ahmed Abdulahi Wail i szkolnictwa wyższego - Ibrahim Hasan Addow.

Różne doniesienie o ofiarach

Według agencji Associated Press, zginęło dziewięć osób, w tym trzech ministrów i dwóch dziennikarzy. Na uroczystości wręczania dyplomów zebrało się kilkaset osób, w tym około 30 absolwentów. W zamachu ranni zostali ministrowie sportu i turystyki.

- To, co dzisiaj się stało, jest tragedią narodową - powiedział minister ds. informacji Dahir Mohamud Gelle, cytowany przez AP.

Somalijska misja

Misja AMISOM działa w Somalii od marca 2007 roku, a jej głównym zadaniem miało być przywrócenie pokoju w tym kraju. Obecnie AMISOM liczy ok. 5150 żołnierzy, składa się z kontyngentów Ugandy i Burundi.

d3azv4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3azv4n
Więcej tematów