Trwa ładowanie...
d3wdesd

162 tysiące indeksów czeka na studentów


Około 162 tysięcy indeksów czeka w tym roku na
studentów uniwersytetów, politechnik, szkół ekonomicznych,
akademii wychowania fizycznego i wyższych szkół zawodowych
podległych MEN - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka resortu.

d3wdesd
d3wdesd

Najpopularniejszymi wydziałami uniwersytetów są prawo, ekonomia, anglistyka, informatyka oraz psychologia.

Na Uniwersytecie Warszawskim, obok psychologii i informatyki, popularna w tym roku jest również anglistyka (16 osób na jedno miejsce), a na tradycyjnie obleganym wydziale prawa na 450 miejsc zgłosiło się ponad 3800 osób.

Najbardziej popularnymi kierunkami Uniwersytetu im. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie o jeden indeks ubiega się średnio prawie czterech kandydatów, są japonistyka, informatyka, biotechnologia oraz turystyka i rekreacja.

Na pierwszy rok studiów na Uniwersytecie Śląskim kandyduje przeciętnie trzech maturzystów. Najbardziej popularne kierunki to realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, a także filologia angielska, pedagogika, hiszpański i prawo.

d3wdesd

O ok. 3600 miejsc na Uniwersytecie Łódzkim ubiegać się będzie prawie 16 tys. kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszy się tam geografia turystyki na wydziale biologii i nauk o ziemi, którą studiować chce ponad 10 razy więcej chętnych niż miejsc.

O prawie 4 tys. indeksów na studia dzienne na lubelskim Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej ubiega się prawie 14 tys. kandydatów. Najpopularniejsze są stosunki międzynarodowe (15 chętnych na miejsce).

Politechnika Warszawska przygotowała 5200 miejsc. Dokumenty złożyło dotąd ponad 9 tys. chętnych. (mon)

d3wdesd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wdesd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj