Trwa ładowanie...
d42r35y

162 tysiące indeksów czeka na studentów

Około 162 tysięcy indeksów czeka w tym roku na studentów uniwersytetów, politechnik, szkół ekonomicznych, akademii wychowania fizycznego i wyższych szkół zawodowych podległych MEN - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka resortu.
Share
d42r35y

Najpopularniejszymi wydziałami uniwersytetów są prawo, ekonomia, anglistyka, informatyka oraz psychologia.

Na Uniwersytecie Warszawskim, obok psychologii i informatyki, popularna w tym roku jest również anglistyka (16 osób na jedno miejsce), a na tradycyjnie obleganym wydziale prawa na 450 miejsc zgłosiło się ponad 3800 osób.

Najbardziej popularnymi kierunkami Uniwersytetu im. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie o jeden indeks ubiega się średnio prawie czterech kandydatów, są japonistyka, informatyka, biotechnologia oraz turystyka i rekreacja.

d42r35y

Na pierwszy rok studiów na Uniwersytecie Śląskim kandyduje przeciętnie trzech maturzystów. Najbardziej popularne kierunki to realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, a także filologia angielska, pedagogika, hiszpański i prawo.

O ok. 3600 miejsc na Uniwersytecie Łódzkim ubiegać się będzie prawie 16 tys. kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszy się tam geografia turystyki na wydziale biologii i nauk o ziemi, którą studiować chce ponad 10 razy więcej chętnych niż miejsc.

O prawie 4 tys. indeksów na studia dzienne na lubelskim Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej ubiega się prawie 14 tys. kandydatów. Najpopularniejsze są stosunki międzynarodowe (15 chętnych na miejsce).

Politechnika Warszawska przygotowała 5200 miejsc. Dokumenty złożyło dotąd ponad 9 tys. chętnych. (mon)

d42r35y

Podziel się opinią

Share
d42r35y
d42r35y
Więcej tematów