Trwa ładowanie...
d2rkd0i

16-letni Syryjczyk zatrzymany w Niemczech. Planował zamach terrorystyczny pod dyktando ISIS

• 16-letni uchodźca z Syrii został zatrzymany w Kolonii w Niemczech
• Miał utrzymywać kontakty z Państwem Islamskim i przygotowywać zamach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
16-letni Syryjczyk zatrzymany w Niemczech. Planował zamach terrorystyczny pod dyktando ISIS
(AFP, Fot: Maja Hitij)
d2rkd0i

Zatrzymany w Kolonii 16-letni uchodźca z Syrii zamierzał dokonać zamachu bombowego - podała w środę policja. Szesnastolatek komunikował się przez internet z osobą powiązaną z Państwem Islamskim i otrzymał od niej wskazówki dotyczące budowy ładunku wybuchowego.

Zatrzymany nastolatek na forach internetowych "niedwuznacznie wyrażał gotowość" do przeprowadzenia takiego ataku - podkreślił przedstawiciel kolońskiej policji Klaus-Stephan Becker.

Szef policji w tym mieście Juergen Mathies podkreślił z kolei, że nie ma przesłanek wskazujących, że Syryjczyk zdobył już materiały potrzebne do skonstruowania ładunku wybuchowego. Nieznany jest cel ewentualnego ataku - dodał.

d2rkd0i

Kolońska prokuratura i policja już wcześniej informowały, że zawartość telefonu komórkowego zatrzymanego chłopaka dowodzi, iż "utrzymywał kontakt z mieszkającą za granicą osobą powiązaną z Państwem Islamskim, która chciała pozyskać młodego Syryjczyka do działalności terrorystycznej". Szesnastolatek miał ulec szybkiej radykalizacji.

Syryjczyk został zatrzymany w hali sportowej, wykorzystywanej obecnie jako tymczasowe schronienie dla uchodźców. Podczas zamieszania spowodowanego nagłą akcją antyterrorystów z jednostki specjalnej SEK lekko ranni zostali trzej uchodźcy. W ocenie policji szesnastolatek stanowił "poważne zagrożenie".

d2rkd0i

Podziel się opinią

Share
d2rkd0i
d2rkd0i
Więcej tematów