Trwa ładowanie...
dzo3de4
papież
10-04-2005 12:55

16-latek z Lubaczowa wyleczony przez Papieża?

Kolejnym świadectwem cudownego wyzdrowienia,
przypisywanego Janowi Pawłowi II, jakie niedługo napłynie
prawdopodobnie do Watykanu, będzie relacja 16-letniego Rafała R. z
Lubaczowa koło Przemyśla. Twierdzi on, że to audiencji u Jana
Pawła II latem ubiegłego roku zawdzięcza wyleczenie z ciężkiego
raka węzłów chłonnych.

dzo3de4
dzo3de4

Piotr Piwowarczyk, prezes fundacji "Mam marzenie", która spełnia marzenia ciężko chorych dzieci, przyznał, że w zeszłym roku stanął przed bardzo trudnym zadaniem: chory na raka Rafał poprosił o załatwienie prywatnej audiencji u Jana Pawła II.

Wydawało się to prawie niemożliwe i to także wtedy, kiedy Rafał z rodzicami i rodzeństwem przyjechał już do Rzymu. Mimo wcześniejszych obietnic, że audiencja dojdzie do skutku, nagle okazało się, że chłopiec nie ma żadnych szans na spotkanie z Ojcem Świętym. Nie pozwolono mu nawet na to, by dał Papieżowi list, napisany przez chore na raka dzieci z Krakowa. Kiedy zawiedziony i załamany pakował swoje rzeczy i jechał z rodziną na lotnisko, zadzwoniłem do arcybiskupa Stanisława Dziwisza i poprosiłem go o pomoc, opowiedziałem mu też historię Rafała. Sekretarz Papieża powiedział, żeby chłopiec z rodziną przyjechał do Watykanu. Prywatna audiencja 1 lipca zeszłego roku trwała kilka minut, a Rafał nigdy nie zdradził, o czym rozmawiał z Papieżem - powiedział Piotr Piwowarczyk.

Według jego relacji w następnych tygodniach choroba zaczęła ustępować. Po kilku miesiącach Rafał jest zdrowy, choć prognozy były bardzo złe. Rafał nie ma wątpliwości, że życie i powrót do zdrowia zawdzięcza Janowi Pawłowi II - podkreślił szef fundacji "Mam marzenie". Zapowiedział, że historia młodego mieszkańca Lubaczowa zostanie spisana i wysłana do Watykanu.

Sylwia Wysocka

dzo3de4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzo3de4
Więcej tematów