WP

15 tys. odbiorców bez prądu. Poważne skutki silnych wichur nad Polską

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że najwięcej gospodarstw bez prądu jest na Mazowszu i Lubelszczyźnie. W skali kraju strażacy interweniowali ponad 1100 razy. Uprzątali zerwane dachy i połamane drzewa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Setki powalonych drzew w całym kraju
Setki powalonych drzew w całym kraju (East News)
WP

W związku z wichurami, jakie przeszły nad Polską, strażacy mają pełne ręce roboty.

Jak informują, najwięcej interwencji mieli na Pomorzu Zachodnim - 223 i na Mazowszu - 167. W Wielkopolsce i na Śląsku straż pożarna wyjeżdżała do zgłoszeń po 146 razy.

Wielu mieszkańców tych regionów zmaga się z naprawianiem pozrywanych dachów i usuwaniem połamanych drzew. Z kolei służby ruszyły do sprzątania konarów tarasujących chodniki, ulice i szlaki kolejowe.

WP

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że "ponad 15 tysięcy odbiorców pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej". Z tymi utrudnieniami zmagają się głównie na Mazowszu i Lubelszczyźnie.

Słońce mocne, ale tylko na chwilę

WP

Poprawa pogody i znaczne ocieplenie czekają nas już w niedzielę. Według najnowszych prognoz będzie to najcieplejszy dzień marca. Temperatura poszybuje w górę i będzie nawet ponad 20 stopni.

Synoptycy studzą jednak emocje i podkreślają, że zmiana będzie chwilowa.

Już w poniedziałek od północnego-zachodu w głąb kraju pogoda zacznie się stopniowo psuć i we wtorek już prawie w całej Polsce będzie pochmurno i deszczowo. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

WP
WP
WP