WP

Prognoza pogody. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Wietrzny początek weekendu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Jednak już w niedzielę czeka nas znaczna poprawa pogody. Temperatura poszybuje w górę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia dla kilku województw
IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia dla kilku województw (WXCharts)
WP

Z prognoz długoterminowych wynika, że po ciepłej i pogodnej niedzieli już w poniedziałek od północnego-zachodu w głąb kraju pogoda zacznie się stopniowo psuć i we wtorek już prawie w całym kraju będzie pochmurno i deszczowo.

Jednak optymistyczne jest to, że pogorszenie pogody potrwa tylko dwa dni - prognozują synoptycy Cumulusa.

Już od środy (do soboty) dostaniemy się pod wpływ pogodnego ośrodka wyżowego, który wędrując od zachodniej przez środkową po południowo-wschodnią Europę w niemalże całym kraju przyniesie ładną, słoneczną aurę. Jedynie na północy Polski oddziaływać będą strefy frontowe przynoszące chmury i opady deszczu.

WP

Na dodatek z dnia na dzień będzie coraz cieplej i o ile jeszcze w środę będzie dość chłodno, bo termometry wskażą od 8 do 11 stopni, to już w czwartek ponownie przekroczą 10. kreskę i oscylować będą w okolicach 13 - 15 stopni, a w przyszłą sobotę na zachodzie nawet do 17 stopni.

Prognoza pogody na sobotę (16.03)

W sobotę pogodę w kraju kształtować się będzie zatoka niżowa związana z niżami znad Skandynawii i krajów nadbałtyckich.

Przez Polskę szybko z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Z kierunków zachodnich (przejściowo) napływać będą chłodniejsze i wilgotne masy powietrza pochodzenia atlantyckiego.

WP

Przez cały dzień na północy, wschodzie i w centrum kraju będzie pochmurno i występować będą opady deszczu.

Natomiast w zachodniej i południowej Polsce (w pasie od Zachodniopomorskiego po Dolny Śląsk oraz od Dolnego Śląska po Małopolskę) do południa będzie jeszcze pogodnie, w miarę słonecznie i bez opadów, niestety już po południu niebo przykryją frontowe chmury, które przyniosą opady deszczu, tutaj pochmurno i deszczowo będzie do końca dnia. W górach popada mokry śnieg, a na przedgórzu popada deszcz ze śniegiem.

Prognoza pogody. Ostrzeżenia

Z kierunków zachodnich będzie wiał wiatr umiarkowany do słabego 28 – 15 km/h, okresami porywisty do 65 – 40 km/h. Wysoko w górach będzie osiągał do 90 km/h.

WP

Do południa porywy wiatru będą silniejsze do 75 – 65 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

imgw
Podziel się

Przy czym kolor żółty oznacza pierwszy stopień zagrożenia. "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

WP

Prognoza pogody. Temperatura

Termometry w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+6) do (+9) st. C. Chłodniej będzie na przedgórzu, tutaj od (+1) do (+4) st. C.

Jednak już jutro czeka nas zmiana pogody. Według najnowszych prognoz niedziela będzie najcieplejszym dniem marca. Temperatura poszybuje w górę i będzie nawet ponad 20 stopni.

WP

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Polub WP Wiadomości
WP
WP