Trwa ładowanie...

15 sierpnia w Katowicach. Defilada wojskowa spowoduje spore utrudnienia w ruchu

Już w czwartek 15 sierpnia ulicami Katowic przejedzie defilada wojskowa z okazji Święta Wojska Polskiego. Z tego powodu mieszkańcy miasta muszą przygotować się na liczne utrudnienia w komunikacji.

15 sierpnia w Katowicach. Defilada wojskowa spowoduje spore utrudnienia w ruchuŹródło: PAP
d2xl6r8

15 sierpnia w Katowicach. Pierwsze utrudnienia już we wtorek

W tym roku państwowe obchody 15 sierpnia przeniosą się z Warszawy do Katowic. Zgodnie z tradycją w Święto Wojska Polskiego zorganizowana zostanie defilada wojskowa. W związku z jej przejazdem mieszkańcy Katowic będą musieli zmierzyć się z licznymi utrudnieniami w ruchu.

Pierwsze z nich pojawią się już we wtorek 13 sierpnia. O godzinie 17 zamknięty zostanie Plac Sejmu Śląskiego oraz Plac Chrobrego. Ruch zostanie tu przywrócony dopiero w sobotę 17 sierpnia o godzinie 6 rano. Kierowcy są proszeni o przestawienie aut stojących na zamkniętym obszarze.

Kolejna fala utrudnień rozpocznie się 14 sierpnia. O godzinie 20 nastąpi zamknięcie ulic na trasie defilady. Kierowcy nie przejadą:

  • ul. Bagienną od skrzyżowania z ulicą Lwowską do węzła z ul. Murckowską
  • Aleją Roździeńskiego od węzła z ul. Murckowską do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka
  • Rondem im. gen. Jerzego Ziętka
  • ul. Chorzowską od ul. Sokolskiej do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka
  • Aleją Korfantego od ulicy Moniuszki do Placu Alfreda
  • Strefą Kultury (w której odbędzie się piknik wojskowy)
  • Tunelem pod Rondem (w dwie strony) Koniec utrudnień na tej trasie przewidywany jest na czwartek 15 sierpnia około godziny 17. Podczas zamknięcia tego obszaru będzie obowiązywał na nim zakaz parkowania.
15 sierpnia w Katowicach. Mapa utrudniań w ruchu Urząd Miasta Katowice
15 sierpnia w Katowicach. Mapa utrudniań w ruchu Źródło: Urząd Miasta Katowice

15 sierpnia utrudniania będą występowały również w Strefie Kultury, która zostanie zamknięta do godziny 21.

d2xl6r8

Komunikacja miejska w Katowicach w dniu 15 sierpnia

W związku z defiladą zmienionymi trasami pojadą autobusy oraz tramwaje. Zmiany dotkną linii tramwajów 7, 15, 20 oraz autobusowych 297, 632, 820, 840. Dokładne informacje na temat planowanych zmian dostępne są na stronie Zarząd Transportu Metropolitalnego.

15 sierpnia za darmo na defiladę w Katowicach będzie można dojechać pociągami Kolei Śląskich. Przewoźnik gwarantuje również darmowy powrót. Oferta ta skierowana jest zarówno do mieszkańców województwa śląskiego, jak i turystów z innych regionów.

15 sierpnia w Katowicach. Program defilady i Święta Wojska Polskiego

Obchody Święta Wojska Polskiego w Katowicach rozpoczną się 15 sierpnia o godzinie 12. Na Placu Chrobrego zostaną wtedy wręczone odznaczenia wojskowe i awanse.

Kolejnym punktem obchodów 15 sierpnia będzie defilada wojskowa, która o godzinie 14 ruszy z ul. Bagiennej. Oprócz żołnierzy i sprzętu wojskowego polskich sił zbrojnych udział w przemarszu wezmą również wojska sojusznicze stacjonujące w Polsce.

d2xl6r8

Ostatnim elementem Święta Wojska Polskiego w Katowicach będzie piknik wojskowy w Strefie Kultury. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 15 i potrwa do 22.

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d2xl6r8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xl6r8
Więcej tematów