Trwa ładowanie...
d2op2wx

15-letni przyrodni brat napastnika ze Strasburga zatrzymany. Za napad z bronią w ręu

Niespełna tydzień po tym, jak Cherif Chekatt strzelał do bezbronnych ludzi na ulicach Strasburga, policja zatrzymała jego przyrodniego brata. 15-latek, razem z dwoma rówieśnikami, napadli z bronią w ręku na przechodnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na ulicach Strasburga, szczególnie w okolicach jarmarku bożonarodzeniowego, wciąż widać zwiększoną obecność żandarmerii i policji
Na ulicach Strasburga, szczególnie w okolicach jarmarku bożonarodzeniowego, wciąż widać zwiększoną obecność żandarmerii i policji (East News, Fot: Patrick HERTZOG / AFP)
d2op2wx

Do napadu, jak informuje telewizja BFM TV doszło w poniedziałek ok. godziny 18, na jednej z ulic Strasburga. Trzech 15-latków zatrzymało przechodnia, grożąc mu bronią i zażądali od niego portfela.

Przechodzień portfel oddał, ale chwilę później zawiadomił o napaści policję. Ci w ciągu 20 minut ujęli trzech napastników.

Gdy chłopcy trafili na komisariat okazało się, że jeden z nich jest przyrodnim bratem Cherifa Chekatta (rodzice napastnika ze Strasburga rozwiedli się wiele lat temu - przy. red.).

d2op2wx

15-latkowie trafili do aresztu. O ich dalszych losach zadecyduje sąd.

Tymczasem w szpitalu wciąż pozostaje 5 ofiar Chekatta. Ponad 700 osobom udzielana jest pomoc psychologiczna.

Do ataku na przechodniów w Strasburgu doszło wieczorem 11 grudnia. W jego wyniku pięć osób straciło życie, kilkanaście zostało rannych. Jedną z ofiar śmiertelnych napastnika był mieszkający w Strasburgu Polak - Bartosz Niedzielski.

Źródło: bfmtv.com

d2op2wx

Podziel się opinią

Share

d2op2wx

d2op2wx
Więcej tematów