Trwa ładowanie...
d3604hu

12-latek nagle przestał jeść. Nikt nie wie, co mu jest

Rok temu 12-letni Landon Jones niemal całkowicie przestał jeść. Z energicznego nastolatka zmienił się w schorowanego chłopca. Nikt nie jest w stanie wyjaśnić, dlaczego tak się stało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
12-latek nagle przestał jeść. Nikt nie wie, co mu jest
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3604hu

Utrata apetytu i pragnienia przyszła nagle, 14 października 2013 roku, po kilku godzinach od zjedzenia ostatniego posiłku - pizzy i lodów.

Do tego dnia, Landon był energicznym chłopcem, który uwielbiał jeździć na rowerze. Nagle, zaczął cierpieć na zawroty głowy, które potrafią mu dokuczać 24 godziny na dobę. Jego ulubionym zajęciem stało się leżenie na sofie.

Rodzice chłopca - Michael i Debbie - są zdesperowani, ponieważ nikt nie jest w stanie wytłumaczyć tego, co się stało z ich synem. O diagnozę zabiegali już w pięciu różnych stanach na terenie USA. Żaden ze specjalistów z zakresu rzadkich schorzeń nie był jednak w stanie im pomóc.

d3604hu

Jeden z lekarzy przepisał chłopcu antybiotyki, nie zaczął on mimo wszystko normalnie jeść ani pić. 12-latek konsumuje najwyżej kęs kanapki oraz parę czipsów na dzień.

W ciągu roku Landon schudł ponad 16 kilogramów. Z 47 kilogramów do nieco ponad trzydziestu - średnio chudł prawie kilogram na tydzień.

Ojciec chłopca twierdzi, że zaburzenie jest spowodowane nieprawidłościami w podwzgórzu - części podkorowej mózgowia, odpowiedzialnej m.in. za apetyt oraz sen. Dr Marc Patterson, neurolog dziecięcy z Mayo Clinic uznaje, że chłopiec może być jedynym przypadkiem z tego typu schorzeniem na świecie.

Możliwe, że będzie karmiony przez specjalną rurkę. Z powodu zaburzeń w funkcjonowaniu opuścił w ostatnim roku ponad dwa miesiące szkoły.

d3604hu

Podziel się opinią

Share

d3604hu

d3604hu
Więcej tematów