Trwa ładowanie...
d3plrkf

110 mln euro na restrukturyzację PKP

Skarb Państwa i Bank Światowy podpisały w czwartek umowę o gwarancji kredytu dla PKP w wysokości 110 mln euro na sfinansowanie restrukturyzacji kolei, a w szczególności zatrudnienia w przedsiębiorstwie.

d3plrkf
d3plrkf

PKP zamierza wykorzystać środki z kredytu do 31 grudnia 2003 r.

Podpisanie dzisiejszej umowy o gwarancjach spłaty kredytu jest dowodem, że Bank Światowy ocenia program restrukturyzacji kolei jako realny i możliwy do zrealizowania - powiedział wiceminister finansów, Rafał Zagórny.

Jestem przekonany, że pieniądze te zostaną wykorzystane na poprawę sytuacji w PKP, a jednocześnie na poprawę usług, które świadczy PKP - dodał.

Rząd informował wcześniej, że potencjalne zobowiązanie Skarbu Państwa z tytułu udzielonej gwarancji wyniesie 162 mln euro (kredyt, odsetki i inne koszty). Zobowiązanie Skarbu Państwa z tytułu tej gwarancji wygaśnie 1 kwietnia 2016 r.PKP SA ubiegało się o uzyskanie gwarancji Skarbu Państwa dla 100% kredytu, 100% odsetek oraz 100% innych kosztów związanych z tym kredytem.

W końcu grudnia PKP zatrudniały 169.471 pracowników, a według stanu na 1 marca zatrudnienie zostało ograniczone do 166.050 osób. Zgodnie z rządowym planem restrukturyzacji zatrudnienia, na koniec 2002 r. ma ono wynosić 145.000 osób.(jd)

d3plrkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3plrkf
Więcej tematów