ycipk-2qti1a

11 wiceprezydentów czekało na zaplanowaną rozmowę z szefem MEN. Nie przyszedł

- To błąd sekretariatu - tłumaczył podczas konferencji swoją nieobecność na spotkaniu z wiceprezydentami miast Dariusz Piontkowski. Szef MEN miał z nimi porozmawiać na temat podwyżek dla nauczycieli. Samorządy obawiają się, że na ten cel zabezpieczono zbyt mało pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MEN Dariusz Piontkowski chciał, by samorządowcy jeszcze na niego poczekali
Szef MEN Dariusz Piontkowski chciał, by samorządowcy jeszcze na niego poczekali (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
ycipk-2qti1a

- Proszę nie karać swojego sekretariatu, jaki pan, taki kram. Warto się nad tym zastanowić - powiedział w rozmowie z portalem wyborcza.pl wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk.

To jeden z 11 wiceprezydentów miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich, którzy przyjechali w środę na spotkanie z szefem MEN. Chcieli porozmawiać z Dariuszem Piontkowskim nt. planowanych od września podwyżek dla nauczycieli.

ycipk-2qti1a

W ich ocenie rząd zabezpieczył na ten cel zbyt mało pieniędzy i samorządy będą musiały sfinansować wypłaty z własnych budżetów.

Zobacz także: Miller woli Tuska jako prezydenta. Reakcja Biedronia

Do spotkania jednak nie doszło. Wiceprezydenci czekali 20 min, ale nikt się nie pojawił. Piontkowski na konferencji odniósł się do tej sytuacji i wyjaśnił, że to "błąd sekretariatu". Przeprosił i chciał, by samorządowcy na niego poczekali w ministerstwie.

ycipk-2qti1a

Na to się jednak nie zgodzono. - Myślę, że teraz Unia Metropolii Polskich zaprosi pana ministra do siebie - stwierdziła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2qti1a
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2qti1a

ycipk-2qti1a
ycipk-2qti1a