Trwa ładowanie...
d4lnnr9

11 osób zginęło w pożarze kompleksu mieszkalnego w Arabii Saudyjskiej

Pożar, w wyniku którego 11 osób poniosło śmierć, a co najmniej 200 zostało rannych, wybuchł w kompleksie budynków, w których mieszkali pracownicy giganta naftowego Saudi Aramco - poinformowało BBC. Do zdarzenia doszło w południowej części miasta Khobar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11 osób zginęło w pożarze kompleksu mieszkalnego w Arabii Saudyjskiej
(Thinkstockphotos)
d4lnnr9

Pożar wybuchł w podziemiach jednej z wież kompleksu mieszkalnego. Zapaliły się samochody i znajdujące się tam przedmioty. Gęsty dym utrudniał akcję ratowniczą, donosi BBC, powołując się na Obronę Cywilną Arabii Saudyjskiej. Stacja poinformowała, że większość pracowników zatrudnianych przez Saudi Aramco to imigranci.

- Jesteśmy głęboko zasmuceni faktem, że w wyniku pożaru wiele osób poniosło śmierć i zostało rannych - powiedział pełniący obowiązki prezesa Saudi Aramco Amin H. Nasser. Koncern poinformował jednocześnie na Twitterze, że obejmie opieką poszkodowanych i ich rodziny.

Przyczyny pożaru nie są znane. Przedstawiciele koncernu poinformowali, że zostało wszczęte dochodzenie w tej sprawie. Saudi Aramco jest największą na świecie firmą zajmującą się produkcją i eksportem ropy naftowej.

d4lnnr9

Zobacz także: Potężne eksplozje i pożary w składzie materiałów wybuchowych w Chinach

d4lnnr9

Podziel się opinią

Share
d4lnnr9
d4lnnr9
Więcej tematów