WP

11 listopada w Lublinie. Utrudnienia w ruchu w Święto Niepodległości 2018

Narodowe Święto Niepodległości to okazja do organizacji uroczystych wydarzeń o charakterze patriotycznym z udziałem lokalnych władz. Miejscem pochodów oraz apeli okolicznościowych są główne ulice i place miast. Lublinianie 11 listopada zgromadzą się przy placu Zamkowym, a następnie przy rondzie Dmowskiego, gdzie stanął Maszt Niepodległości. Wystartują również w jubileuszowym biegu. Jakie utrudnienia w ruchu powinni uwzględnić kierowcy, którzy tego dnia siądą za kółkiem? Sprawdziliśmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Święto Niepodległości 2018 centrum jubileuszowych wydarzeń stanie się lubelskie Stare Miasto, gdzie kierowcy będą musieli przestrzegać ograniczeń w ruchu
W Święto Niepodległości 2018 centrum jubileuszowych wydarzeń stanie się lubelskie Stare Miasto, gdzie kierowcy będą musieli przestrzegać ograniczeń w ruchu (iStock.com)
WP

11 listopada Lublin – zamknięte ulice na trasie Biegu Niepodległości

Ważnym punktem obchodów 11 listopada w Lublinie będzie Bieg Niepodległości organizowany z okazji okrągłego jubileuszu. Weźmie w nim udział około 555 uczestników – w tym dzieci ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Dystans mili olimpijskiej (1609 metrów) zawodnicy mają pokonywać w godz. 17.00–17.45 na trasie: pl. Litewski, ul. Krakowskie Przedmieście – deptak, pl. Łokietka, ul. Królewska, Brama Krakowska, ul. Jezuicka, ul. Dominikańska, ul. Archidiakońska, pl. Po farze, ul. Grodzka, ul. Rybna, pl. Rybny, ul. Noworybna, ul. Olejna, ul. Rynek (wokół Trybunału Koronnego). Wszystkie ulice, po których będą poruszać się uczestnicy, służby mundurowe zamkną aż do zakończenia biegu.

Zobacz szczegółowy plan obchodów Święta Niepodległości 2018 w Lublinie.

WP

11 listopada Lublin – zmiana organizacji ruchu przy rondzie Dmowskiego

Z okazji niedzielnego święta na rondzie Dmowskiego został wzniesiony Maszt Niepodległości. Monumentalna konstrukcja o wysokości 35 metrów ma być poświęcona 11 listopada, tuż po zakończeniu oficjalnych uroczystości na pl. Zamkowym, czyli około godz. 13.00. Ceremonia odsłonięcia potrwa do godz. 14.00. Z tego powodu w Dniu Niepodległości zaplanowane zostało całkowite wyłączenie z ruchu ronda Dmowskiego. Policja zapowiedziała wprowadzenie objazdów. Kierowcy jadący od:

  • al. Solidarności na skrzyżowaniu z ul. Lubartowską będą skręcać w lewo (w ul. Ruską),
  • ul. Podzamcze na rondzie Mohyły będą kierowani w ul. Ruską lub ul. Lwowską,
  • ul. Mełgiewskiej będą skręcać w al. Andersa,
  • al. Witosa będą kierowani w ul. Graffa,
  • al. Unii Lubelskiej będą musieli kontynuować trasę przez ul. Zamojską.

11 listopada Lublin – inne utrudnienia w ruchu

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Lublinie należy spodziewać się również innych utrudnień komunikacyjnych. Już w sobotę około południa zamknięte zostaną pl. Zamkowy, ul. Kowalska (odcinek od ul. Lubartowskiej), a także ul. Podwale (odcinek od ul. Wyszyńskiego). Zakazy przestaną obowiązywać w niedzielę wieczorem.

WP

Co więcej, 11 listopada dalej trzeba będzie kierować się na wprowadzone wraz z początkiem miesiąca objazdy w okolicach remontowanego ronda Lubelskiego Lipca'80 i pamiętać o obowiązującym od niedawna ruchu okrężnym na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelską, jak również o zamknięciu ul. Letniskowej i ul. Stary Gaj. W związku ze Świętem Niepodległości 2018 warto też zaplanować omijanie okolic skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową, by uniknąć korków tworzących się w rejonie przebudowy.

Polub WP Wiadomości
WP
WP