Trwa ładowanie...
d1wb1nu

1040 i więcej. Tak wysokiego ciśnienia nie było od lat. Też to odczuwacie?

Do poniedziałkowego przedpołudnia Polska znajdować się będzie pod wpływem centrum wyżu Wiltrud. To ośrodek bardzo wysokiego ciśnienia atmosferycznego - nie notowany od wielu lat. W niedzielę i w nocy w Polsce może być aż 1045 hPa. Nie pozostanie to bez wpływu na nasze samopoczucie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Tak wysokiego ciśnienia nie było od dawna
Pogoda. Tak wysokiego ciśnienia nie było od dawna (wxcharts.com/NOAA/twitter)
d1wb1nu

Mamy do czynienia z niezwykle rzadkim zjawiskiem, które może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie i stan fizyczny - informuje TVN Meteo, zaznaczając, że układu tak wysokiego ciśnienia atmosferycznego nad naszą częścią Europy nie było od kilku lat.

Centrum wyżu Wiltrud przemieszcza się z zachodu na południowy wschód. Najwyższe pomiary ciśnienia mogą wskazać nawet 1045 hPA. Stacja przypomina, że do tej pory najwyższe ciśnienie Polsce odnotowano w Suwałkach 16 grudnia 1997 r. Były to 1054 hPa.

Skok ciśnienia do takich wartości może dla części z nas okazać się bardzo dokuczliwe. Podobnie jak w przypadku nagłego spadku również przy gwałtownym wzroście ciśnienia możemy narzekać na zmęczenie i ospałość, brak energii i obniżenie nastroju. Możliwe są też bóle głowy i stawów - wyjaśnia Radio Zet.

   wetterpate.de/twitter
(wetterpate.de/twitter)

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

d1wb1nu

W poniedziałek zmiana i spadek ciśnienia

Centrum wyżu w nocy przesunie się na południowy wschód, co przyniesie kolejną zmianą i spadek ciśnienia. We wtorek rano w Warszawie prognozowane jest ciśnienie na poziomie 1016 hPA, przy ponad 1040 hPa w niedzielne popołudnie. To oznacza ponowne problemy z samopoczuciem dla osób wrażliwych na takie wahania.

   wxcharts.com/NOAA/twitter
(wxcharts.com/NOAA/twitter)

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wb1nu

Za sprawą wyżu Wiltrud do Polski wciąż z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. W nocy z niedzieli na poniedziałek nadal będzie pochmurno, ale możliwe będą przejaśnienia i rozpogodzenia. Na Pomorzu oraz Mazurach i Warmii prognozowany jest słaby deszcz, który lokalnie może marznąć i powodować gołoledź. Śnieg może słabo prószyć tylko na krańcach południowo-wschodnich.

Temperatura w nocy spadnie poniżej zera niemal w całym kraju (z wyjątkiem wybrzeża): w środkowej Polsce będą -4 st. C, na Podkarpaciu - 8 st. C, a na Podhalu nawet -11 st. C. W poniedziałek mróz utrzyma się już tylko w górach oraz części Lubelszczyzny, Małopolski i Podkarpacia.

W Twojej okolicy pada śnieg? Masz zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wb1nu

Zobacz też: Donald Tusk dla WP. Obejrzyj cały wywiad

d1wb1nu

Podziel się opinią

Share
d1wb1nu
d1wb1nu
Więcej tematów