Trwa ładowanie...

101-latka pomyliła Merkel z żoną Macrona. Rozbrajające nagranie

Przy okazji obchodów 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej doszło do zabawnego nieporozumienia. Staruszka wzięła Angelę Merkel za żonę Emmanuela Macrona. Reakcja europejskich przywódców była bezcenna.

101-latka pomyliła Merkel z żoną Macrona. Rozbrajające nagranieŹródło: Youtube.com
d42ne3o
d42ne3o

Ta scenka miała miejsce przy okazji jednej z uroczystości towarzyszących obchodom rocznicy stulecia zakończenia I wojny światowej i dodała im sympatycznego wymiaru. W sobotę (10.11.2018) prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Angela Merkel brali udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej w Rethondes z okazji stulecia zawieszenia broni.

W ceremonii uczestniczyło kilkaset osób w tym także 101-letnia Francuzka. Była wyraźnie poruszona, kiedy francuski prezydent uścisnął jej dłoń. – To fantastyczne, że taka kobiecina jak ja może podać dłoń francuskiemu prezydentowi – powiedziała. – I Madame Macron – dodała. Tyle że obok Macrona nie stała jego żona Brigitte, tylko Angela Merkel.

Filmowa rejestracja tej sceny przedstawia także próbę wyjaśnienia sytuacji przez kanclerz Merkel.

"Jestem kanclerzem Niemiec”

Merkel próbowała delikatnie wyjaśnić sytuację, najpierw po niemiecku, mówiąc "jestem kanclerzem Niemiec”. Lecz starsza pani tego najwyraźniej nie zrozumiała, więc Merkel spróbowała po francusku: "Je suis chancelière Allemagne”, powtarzając to zdanie dwa razy.

d42ne3o

Zobacz także: Mocne słowa premiera na pytanie o Donalda Tuska. "Igra z ogniem"

Wtedy 101-latka zrozumiała, kto obok niej stoi. Wyraźnie widać było, że kobieta się zmieszała, lecz cieszyła się z poznania nie tylko Macrona, ale także Angeli Merkel. – To fantastyczne – powiedziała, dodając, że chciałaby przyjechać do Rethondes także w przyszłym roku. – Ja też – odpowiedział Macron.

Źródło: Deutsche Welle

d42ne3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42ne3o
Więcej tematów