Trwa ładowanie...
d15eg6x

1000 zł na wakacje. Dla kogo bon turystyczny?

Bon turystyczny 1000+ to projekt, który ma wesprzeć krajową branżę turystyczną. Dla kogo przeznaczony jest bon turystyczny? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby go dostać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny 1000+. Dla kogo jest przeznaczony bon na wakacje?
Bon turystyczny 1000+. Dla kogo jest przeznaczony bon na wakacje? (Getty Images)
d15eg6x

1000 zł na wakacje to rządowy pomysł, który ma wesprzeć polską branżę turystyczną w czasie pandemii koronawirusa. Według pierwszy założeń, osoby zatrudnione na umowę o pracę, których pensja nie przekracza 5,2 tysiąca złotych brutto miesięcznie, miały otrzymać bon turystyczny.

Taki plan rządowy, który jako pierwsza przedstawiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, jest już jednak nieaktualny. Według najnowszych informacji, bon turystyczny 1000+ albo zostanie zmieniony i dostaną go osoby zarabiające do 4 tys. zł brutto na umowę o pracę, albo nie będzie go wcale. Trwają na ten temat trudne rozmowy w partii rządzącej.

Zobacz wideo: Bon turystyczny 1000+. Adam Bielan: Andrzej Duda dopinguje premier Jadwigę Emilewicz

Bon turystyczny 1000+. Dla kogo?

Bon 1000+, jeśli zostanie uchwalony przez sejm, i tak nie będzie dostępnych dla wszystkich. Osoby, które są zatrudnione na umowę-zlecenie, umowę o dzieło lub samozatrudnione, mimo że również płacą podatki, to nie będą mogły skorzystać z tego bonu. Budżet państwa bon turystyczny 1000+ ma kosztować kilka miliardów złotych.

d15eg6x

Osoby, które otrzymają bon, będą musiały wykorzystać go na wakacjach w kraju, czyli zapłacić nim za nocleg bądź usługę turystyczną: wynajęcie łódki, roweru wodnego, kajaku, opłacenie przewodnika wycieczki, zakup biletu wstępu do muzeum czy innych instytucji kulturalnych.

Polskiej branży turystycznej zależy na tym, żeby jak najwięcej rodaków na tegoroczne wakacje zostało w kraju i tutaj spędziło urlop. W ten sposób będą mogli przynajmniej częściowo zrekompensować straty, jakie ponieśli w pierwszej części 2020 roku.

d15eg6x

Podziel się opinią

Share

d15eg6x

d15eg6x
Więcej tematów