Trwa ładowanie...
d8yzfkw

100 osób imprezowało w lesie na terenie obszaru Natura 2000. "Święte krowy" na "Świętym Jeziorze"

Grupa obywateli Niemiec, Polski, Słowacji, Francji, Włoch, Czech i Holandii wjechała samochodami ciężarowymi na teren obszaru Natura 2000. W środku lasu ustawiono scenę i głośniki. Imprezowicze zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 11 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imprezujący na terenie obszaru Natura 2000 mieli własną scenę i nagłośnienie
Imprezujący na terenie obszaru Natura 2000 mieli własną scenę i nagłośnienie (lasy.gov.pl)
d8yzfkw

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 sierpnia w okolicach miejscowości Parowa przy tzw. "Złotej Drodze" i Użytku Ekologicznym "Święte Jezioro". Teren stanowi część obszaru Natura 2000. Grupa około 100 osób wjechała samochodami ciężarowymi na teren lasu. Wśród imprezowiczów byli obywatele Niemiec, Polski, Słowacji, Francji, Włoch, Czech i Holandii.

Imprezowicze urządzili sobie piknik z dużą ilością alkoholu. Pozostawiono też sporo niedopałków papierosów. Rozstawiono scenę i głośniki. Uciążliwa muzyka nie dawała spać mieszkańcom wsi oddalonej o blisko 5 km. Grupa była agresywna i nie reagowała na polecenia pracowników Służby Leśnej. Nie chciała poddać się kontroli ani przyjąć grzywny.

d8yzfkw

O wsparcie poproszono policję, która została "przywitana" gałęziami i butelkami. Większość uczestników imprezy była nietrzeźwa. Ostatecznie wylegitymowano ok. 50 osób. Straż Leśna nałożyła mandaty na kwotę 11 tys. zł. Jedynie kilku imprezowiczów było w stanie wsiąść za kierownicę, by opuścić teren. Pozostali wyjechali następnego dnia po wytrzeźwieniu.

lasy.gov.pl

Zobacz także: Trump nie w Warszawie, lecz na polu golfowym. Upokorzył Polskę? Minister komentuje

Źródło: lasy.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8yzfkw

Podziel się opinią

Share

d8yzfkw

d8yzfkw
Więcej tematów