Trwa ładowanie...
d3bspya

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Rosyjskie MSW oferuje pomoc w organizacji polskiej delegacji

W polskim rządzie trwają ustalenia dotyczące organizacji i przebiegu obchodów, w których udział mają wziąć prezydent i premier. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji zapowiedziało, że udzieli pełnego wsparcia polskiej delegacji, która przyjedzie do Smoleńska i Katynia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Rosyjskie MSW oferuje pomoc polskiemu rządowi
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Rosyjskie MSW oferuje pomoc polskiemu rządowi (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
d3bspya

Rosja o wsparciu dla polskich władz poinformowała w specjalnym komunikacie. Tamtejsze MSW ogłosiło, że zamierza wspomóc polityków i rodziny tragicznie zmarłych w Smoleńsku ofiar, które pojadą w delegację do Rosji.

– Rosja zapewni polskiej delegacji niezbędną pomoc, aby 10 kwietnia ułatwić jej wizytę w Smoleńsku i Katyniu – zapowiedziało Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych Rosji w rozmowie z rosyjską agencją TASS.

Pojawiły się także doniesienia o telefonach, jakie Kancelaria Premiera wykonuje do rodzin ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. "Gazeta Wyborcza" powołując się na słowa męża Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w Smoleńsku, podaje, że rząd rozsyła już zaproszenia na pokład samolotu lecącego w dzień rocznicy do Rosji.

d3bspya

– Odmówiłem. Nie mogę uczestniczyć w uroczystości razem z politykiem, którego nie stać na położenie kresu wykorzystywaniu dramatu smoleńskiego do celów politycznych, którego nie stać choćby na stwierdzenie, że tragedia smoleńska była wynikiem katastrofy lotniczej a nie zamachu, którego nie stać na co najmniej zdystansowanie się od bredni głoszonych przez pana Macierewicza – powiedział w rozmowie z dziennikiem Paweł Deresz.

Zobacz także: W Smoleńsku znaleziono szczątki. Badania DNA zdradziły do kogo należały

Dziennik pisze, że zbliżająca się wizyta polskiej delegacji ma trwać jeden dzień, a samolot wyruszy z Warszawy, po czym wyląduje na Białorusi. Następnie wszyscy pasażerowie pojadą samochodami do Katynia i do Smoleńska.

d3bspya

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz zapowiada raport końcowy

W lutym były szef MON oświadczył w TV Trwam, że zamierza opublikować podsumowanie prac, w którym zawarte będą zarówno przyczyny, jak i skutki katastrofy samolotu TU-154.

– Proszę Państwa jestem ostatnio bardzo często pytany o to czy 10. rocznica tragedii smoleńskiej przyniesie także informacje o tym, co naprawdę się wydarzyło, jak do tego doszło, kto jest za to odpowiedzialny, czyli krótko mówiąc, czy będzie raport, który pokaże rzeczywisty przebieg wydarzeń. Tak. Taki raport będzie – powiedział Macierewicz w felietonie z cyklu "Głos Polski".

Polityk nie ogłosił konkretnego terminu ujawnienia raportu, jednak ze względu na zbliżającą się rocznicę katastrofy można przewidywać, że ukaże się on 10 kwietnia. – Oczywiście nie można wykluczyć, że ze względów technicznych, a także różnych innych (…) niektóre informację będą opublikowane później – dodał Macierewicz.

d3bspya

Przeczytaj również: 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz zapowiada raport końcowy

Przeczytaj również: Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wdowa apeluje do polityków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3bspya

Podziel się opinią

Share

d3bspya

d3bspya
Więcej tematów