Trwa ładowanie...
d2mcooj

Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wdowa apeluje do polityków

Trwa ustalanie tego, w jaki sposób prezydent i premier będą obchodzić 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Wdowa po jednej z ofiar Magdalena Merta zwróciła się do polityków, by nie lecieli do Rosji. - Chciałabym, żeby nie narażali się. Niech zrobią to dla nas, dla rodzin smoleńskich - podkreśliła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wdowa po Tomaszu Mercie, który zginął w Smoleńsku, zabrała głos w sprawie obchodów 10. rocznicy katastrofy
Wdowa po Tomaszu Mercie, który zginął w Smoleńsku, zabrała głos w sprawie obchodów 10. rocznicy katastrofy (East News, Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER)
d2mcooj

- Jestem sparaliżowana lękiem i chciałabym błagać polskie władze, żeby nie ryzykowały wizyty w Smoleńsku i Katyniu. Apeluję do polityków, żeby nie odbywali podróży do Rosji, która jawnie deklaruje wrogość wobec nas. Chciałabym, żeby politycy nie narażali się. Niech zrobią to dla nas, dla rodzin smoleńskich. Niech oszczędzą nam stresu, lęku i przerażenia, żeby już nie było więcej łez, więcej bólu i więcej rozpaczy - podkreśla w rozmowie z portalem wpolityce.pl Magdalena Merta, wdowa po Tomaszu Mercie, który zginął w Smoleńsku.

W ten sposób odniosła się do rozważań polskich władz nad wyjazdem do Smoleńska i Katynia w 10. rocznicę katastrofy. - Cokolwiek Rosja złego wyrządzi Polsce, pozostanie bezkarna i nikt się tym nie przejmie, bo będą interesy ważniejsze niż np. kolejna śmierć polskiej delegacji. Myślę, że nie tylko ja mam wrażenie, że wizyta w Rosji jest proszeniem się o nieszczęście. Mało było tragedii z 2010 r., że podobne ryzyko jest podejmowane dziesięć lat później? - zapytała Merta.

Jej zdaniem jeśli polskie władze koniecznie chcą udać się do Rosji, powinny pojechać pociągiem bądź samochodem, a nie lecieć samolotem. - Ale to też nie gwarantuje bezpieczeństwa, bo zawsze mogą zostać tam bezkarnie zabici i nikt się o nich nie upomni - podkreśliła. Merta radzi, by dobrze przeanalizować warunki bezpieczeństwa. Co więcej, jej zdaniem lepiej, by delegacja nie składała się z najważniejszych osób w państwie.

d2mcooj

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Michał Kamiński o Andrzeju Dudzie. Mocne porównanie

Merta zwróciła uwagę, że uroczystości mogłyby odbywać się w Polsce. - W Warszawie mamy Muzeum Katyńskie, podziemia kościoła św. Krzyża, kamień katyński na Starówce i wiele innych godnych miejsc. W Smoleńsku i Katyniu też powinno odbyć się upamiętnienie, ale nie z udziałem tych, którzy najbardziej są narażeni na podłość Rosjan - stwierdziła.

Przeczytaj również:
Wdowa smoleńska: odszkodowania za ekshumacje to będą dobrze wydane pieniądze
"A jednak był trotyl". Antoni Macierewicz i Magdalena Merta komentują rewelacje "Sieci"

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mcooj

Podziel się opinią

Share
d2mcooj
d2mcooj
Więcej tematów