Trwa ładowanie...
d2rxpba

Żywiec. Szpital wstrzymuje przyjęcia na oddziały internistyczne z powodu COVID-19

Żywiecki szpital powiatowy zawiesił w poniedziałek przyjęcia pacjentów. Przyczyną jest wykrycie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - poinformował w komunikacie p.o. wicedyrektor placówki Dariusz Grzegorzek.
Share
Żywiec. Z powodu koronawirusa pacjenci nie zostaną przyjęci na oddział chirurgii ogólnej i oddziały internistyczne
Żywiec. Z powodu koronawirusa pacjenci nie zostaną przyjęci na oddział chirurgii ogólnej i oddziały internistyczneŹródło: Flickr
d2rxpba

Żywiecki szpital powiatowy od poniedziałku nie będzie przyjmować pacjentów na oddziały internistyczne. Jak poinformował dyrektor placówki Dariusz Grzegorzek, przyczyną zamknięcia szpitala jest wykrycie zakażenia koronawirusem.

"Jednocześnie izba przyjęć szpitala będzie zamknięta dla pacjentów z ostrymi problemami internistycznymi" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

To kolejny zamknięty oddział w żywieckim szpitalu. Od ponad dwóch tygodni w Żywcu nie są przyjmowani pacjenci na oddział chirurgii ogólnej.

d2rxpba

Szpital w Żywcu jest jedynym w powiecie. Ma 10 oddziałów.

Wirusem SARS-CoV-2 - jak podał lokalny portal informacyjny Beskidzka24.pl - zakażonych jest także troje pracowników Powiatowego Domu Pomocy Społecznej "Feniks" w Skoczowie. Osoby te zostały wyłączone z pracy i poddane kwarantannie domowej.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rxpba

Podziel się opinią

Share
d2rxpba
d2rxpba
Więcej tematów