ycipk-1t9dpr
ycipk-1t9dpr

Związek Słowiański - Członkowie, liderzy, sondaże

Związek Słowiański to polska partia polityczna założona w 2006 roku, która wywodzi się ze stowarzyszenia o tej samej nazwie. Po raz pierwszy swoich kandydatów wystawiała w wyborach samorządowych 2006. W roku 2010 zdobyła dwa mandaty w radach gmin. W latach 2009–2019 trzykrotnie zgłaszała komitety w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jak do tej pory nie udało jej się jednak przeforsować żadnej listy z powodu braku wymaganej liczby podpisów.

Jednym z kluczowym postulatów w programie Związku Słowiańskiego jest wzmocnienie sojuszy między Polską a krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Partia opowiada się również za wyjściem z Unii Europejskiej, wzmocnieniem obronności, wprowadzeniem bezpłatnej służby zdrowia oraz jednomandatowych okręgów wyborczych. Kategorycznie sprzeciwia się budowie amerykańskiej tarczy rakietowej i udziałowi Polski w imperialnych konfliktach zbrojnych.

ycipk-1t9dpr

Wieloletnim przewodniczącym Związku Słowiańskiego był Włodzimierz Rynkowski, który w 2018 roku został zastąpiony przez Zbigniewa Adamczyka.

ycipk-1t9dpr
Główna siedziba

ul. Jaworzyńska 8/10, 00-634 Warszawa

Rok założenia

2006

Ideologie

neoslawizm, agraryzm

ycipk-1t9dpr
ycipk-1t9dpr