WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
sld
03-12-2003 (15:40)

Zweryfikowany... wystąp!

Były poseł SLD (obecnie niezrzeszony)
Stanisław Jarmoliński zrezygnował z członkostwa w Sojuszu. Uczynił
to, zanim sprawa jego dalszej przynależności do partii trafiła pod
obrady Zarządu Powiatowego SLD - podał przewodniczący SLD
w powiecie nowotarskim Jan Gabor.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Przed dwoma tygodniami koło miejskie SLD w Nowym Targu pozytywnie zweryfikowało posła Jarmolińskiego, który w marcu tego roku "zasłynął" z głosowania w Sejmie "na dwie ręce" za nieobecnego kolegę. Decyzja o pozytywnej weryfikacji Jarmolińskiego trafiła następnie do Zarządu Powiatowego SLD, który miał dwa tygodnie na podjęcie własnej decyzji.

"Zarząd Powiatowy SLD nie rozpatrywał sprawy kolegi Jarmolińskiego, dlatego że złożył on rezygnację z członkostwa dzień przed zebraniem się zarządu. Kolega Jarmoliński nie uzasadnił swej decyzji, napisał tylko, że rezygnuje i prosi o skreślenie z listy członków" - powiedział Gabor.

Nawet gdyby Zarząd Powiatowy SLD w Nowym Targu utrzymał członkostwo Jarmolińskiego, nie oznaczałoby to końca jego partyjnych kłopotów. Wojewódzki rzecznik dyscypliny partyjnej Andrzej Jaeschke zapowiedział 21 listopada, że jeśli podobną decyzję jak koło miejskie podejmie także Zarząd Powiatowy SLD w Nowym Targu, to on wystąpi do Wojewódzkiego Sądu Partyjnego o wydanie orzeczenia o usunięciu Jarmolińskiego z szeregów partii.

WP

Stanisław Jarmoliński był założycielem organizacji miejskiej i powiatowej SLD w Nowym Targu. Między innymi na te zasługi powołali się w listopadzie działacze koła miejskiego, podejmując decyzję o pozytywnej weryfikacji Jarmolińskiego.

W marcu tego roku posłowie Jan Chaładaj i Stanisław Jarmoliński głosowali za nieobecnych posłów SLD Mieczysława Czerniawskiego i Alfreda Owoca w sprawie o wotum nieufności dla ministra infrastruktury Marka Pola. Przyznali się do tego. Wszyscy czterej zostali wykluczeni z klubu Sojuszu.

17 listopada Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła o uchylenie immunitetów Chaładajowi i Jarmolińskiemu. Za poświadczenie nieprawdy grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Polub WP Wiadomości
WP
WP