Trwa ładowanie...
d33tj6b

Zuchwały napad na konwój ze złotem we Francji

Francuska policja poszukuje czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie zuchwałej kradzieży 70 kilogramów złotego pyłu wartego ok. 1,5 miliona euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zuchwały napad na konwój ze złotem we Francji
(PAP/EPA, Fot: IAN LANGSDON)
d33tj6b

Według informacji policji złoto było przewożone opancerzoną ciężarówką. Przestępcy w kilku samochodach otoczyli ciężarówkę i zmusili ją do zjechania z autostrady A6 między Paryżem a Lyonem. Zabrali złoto, zamknęli dwóch konwojentów w ciężarówce, podpalili jeden ze swoich samochodów i uciekli.

Rzecznik francuskiej żandarmerii powiedział, że ogień szybko przerzucił się na trzy samochody zaparkowane w pobliżu. Istniało ryzyko, że zapali się również ciężarówka. Lokalna policja, zaalarmowana przez świadka tych wydarzeń, w porę uwolniła konwojentów. W pozostałych samochodach nie było ludzi.

Zmotoryzowane patrole policyjne wspomagane przez śmigłowiec przeszukują okolice miasta Dardilly na południowym wschodzie Francji.

d33tj6b

Agencja Associated Press pisze, powołując się na anonimowe źródło w wymiarze sprawiedliwości, że wydaje się, iż napadu dokonała zorganizowana grupa przestępcza, ale tożsamość przestępców nie jest znana.

Nie ujawniono, do kogo należał skradziony złoty pył i dokąd był przewożony.

(oprac. Bartosz Lewicki)

Zobacz także:

d33tj6b

Podziel się opinią

Share

d33tj6b

d33tj6b
Więcej tematów