Trwa ładowanie...

"Zrobiło mi się wstyd". Papież oburzony decyzją niektórych państw

Papież Franciszek powiedział w czwartek, że podniesienie wydatków na zbrojenia do 2 procent PKB przez niektóre państwa to "szaleństwo". Komentując obecne wydarzenia w Ukrainie, stwierdził, że mamy do czynienia z "trzecią wojną światową w kawałkach".

Share
"Zrobiło mi się wstyd". Papież zawiedziony decyzją niektórych państw Europy "Zrobiło mi się wstyd". Papież zawiedziony decyzją niektórych państw Europy Źródło: PAP, fot: VATICAN POOL/CPP / IPA
d45hnbn

Na temat sytuacji panującej aktualnie na świecie papież mówił podczas audiencji dla delegacji włoskich kobiet. - Zrobiło mi się wstyd, kiedy przeczytałem, że grupa państw zgodziła się podnieść do 2 procent PKB wydatki na zbrojenia, jako odpowiedź na to, co się dzieje. Szaleństwo - podkreślił Franciszek.

Dodał, że "prawdziwą odpowiedzią nie jest więcej broni, następne sankcje i sojusze polityczno-militarne, ale inny sposób zarządzania światem - nie przez pokazywanie zębów".

d45hnbn

Papież: Trwa trzecia wojna światowa w kawałkach

Zdaniem biskupa Rzymu "dobra polityka nie może pochodzić od kultury władzy rozumianej jako dominacja i ucisk". - Ale tylko z kultury troski o osobę, o jej godność oraz o nasz wspólny dom - przekonywał Franciszek.

- Dowodzi tego niestety w negatywny sposób haniebna wojna, której jesteśmy świadkami. Myślę, że dla tych, którzy należą do mojego pokolenia, nie do zniesienia jest patrzenie na to, co stało się i dzieje się w Ukrainie. Ale to niestety jest owoc starej logiki siły, która nadal dominuje w tak zwanej geopolityce - powiedział papież.

Przypomniał jednocześnie, że już wcześniej mówił, że z powodu licznych regionalnych konfliktów na świecie trwa "trzecia wojna światowa w kawałkach". - Aż doszło do tej, która ma większy wymiar i zagraża całemu światu - wskazał.

d45hnbn

Przeczytaj również:

Zobacz też: Z czym do Europy przylatuje Joe Biden? "Trzy ważne sprawy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45hnbn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d45hnbn
d45hnbn
Więcej tematów