Trwa ładowanie...
d1qmyna

Żona Kality krytykuje ustawę o legalizacji marihuany. "To kadłubek"

- Jestem przekonana, że medyczna marihuana to megaważny temat. Jest mi przykro, że ten czas, którego było już tak mało i ta sprawa, której Tomek oddał tyle z siebie, nie zakończyła się tak, jak się miała zakończyć. Miało być tak wspaniale i co? - mówiła Anna Kalita, żona Tomasza Kality, polityka SLD, który zmarł w styczniu br. roku, przegrywając walkę ze złośliwym guzem mózgu.
Share
Żona Kality krytykuje ustawę o legalizacji marihuany. "To kadłubek"
Źródło: Archiwum prywatne, Fot: Anna Kalita
d1qmyna

Anna Kalita wspominała, jak wyglądały ostatnie miesiące po śmierci jej męża. - Czas nie goi ran, ale jednak człowiek uczy się żyć na nowo po prostu - stwierdziła.

Opowiadała kilka tygodni temu w rozmowie z Wirtualną Polską o ostatnich chwilach jej męża.

d1qmyna

Kalita argumentowała, że ostatnie dni jej męża mogłyby wyglądać inaczej, gdyby mógł zażywać medyczną marihuanę. - Jestem przekonana, że to jest megaważny temat, to jest bardzo, bardzo ważna sprawa. Podziwiam wszystkich, którzy walczą o legalizację, natomiast jest mi przykro, że ten czas, którego już było tak mało, gdzie on tyle z siebie oddał tej sprawie, że to po prostu nie zakończyło się tak, jak się miało zakończyć. Po wakacjach była już mowa o tym, że są już miejsca wyznaczone, gdzie będziemy uprawiać konopie w Polsce. Miało być tak wspaniale. No i co? - zarzucała.

Kalita krytykuje ustawę o legalizacji medycznej marihuany

W Sejmie trwają prace nad ustawą o medycznej marihuanie autorstwa Kukiz'15. Prezydent po wywiadzie dziennikarki Wirtualnej Polski, Magdy Kazikiewicz zapowiedział, że podpisze ustawę, jeśli przejdzie ona w parlamencie.

Sam projekt nowego prawa o medycznej marihuanie jednak nie cieszy Kality. - Ta ustawa to kadłubek, nic tam nie zostało z tego, co miało być. Nie będzie upraw w Polsce, ma nie być refundacji. W czym to zwiększy dostępność? - pytała żona byłego rzecznika SLD.

d1qmyna

- Jest przekonanie, że jak będzie legalizacja, to wszyscy w Polsce będziemy narkomanami - krytykowała.

Dodawała, że jej mąż bardzo się cieszył na zapowiedzi nowych zapisów w prawie. - Tomek mówił mi "nigdy nie byłem posłem, a będę miał własną ustawę" - wspominała Kalita.

Źródło: RMF FM

d1qmyna

Podziel się opinią

Share
d1qmyna
d1qmyna
Więcej tematów