Trwa ładowanie...
d3d8vky
29-11-2005 16:50

Żona generała Rochlina skazana za zabójstwo męża

Moskiewski sąd po raz drugi
skazał żonę rosyjskiego generała za zabójstwo męża, wymierzając
jej karę czterech lat więzienia w zawieszeniu.

Share
d3d8vky

Tamara Rochlina w roku 2000 została uznana za winną zabójstwa męża, generała Lwa Rochlina, i skazana na osiem lat więzienia. Sąd wyższej instancji złagodził karę do lat czterech, a Sąd Najwyższy uchylił wyrok i polecił powtórnie rozpatrzyć sprawę. Rochlina, która utrzymuje, że jest niewinna, ma zamiar odwoływać się także od tego wyroku - poinformował jej adwokat.

51-letni generał Lew Rochlin - w swoim czasie jeden z najbardziej znanych rosyjskich deputowanych opozycyjnych - został zastrzelony w roku 1998 w swej podmoskiewskiej daczy.

Żona generała przyznała się do zabójstwa. Jednakże zarówno krewni Rochlinów, jak i przywódcy ówczesnej opozycji utrzymywali, że generałową zmuszono do przyznania się do winy grożąc śmiercią innym członkom rodziny.

Oficjalnie wykluczono polityczny charakter zabójstwa. Ekipa śledcza utrzymywała, że zabójstwo miało podłoże rodzinne; wiadomo było, że Rochlin nadużywa alkoholu.

d3d8vky

Rochlin, znany jako zagorzały krytyk prezydenta Jelcyna, zyskał sławę w roku 1995, dowodząc atakiem na stolicę Czeczenii - Grozny. Odmówił przyjęcia najwyższego orderu "Bohatera Rosji". Jego słowa cytowały wszystkie gazety: Nie przyjmuje się orderów za wojnę na własnym terytorium.

Będąc przewodniczącym komisji Dumy (niższej izby parlamentu) ds. obrony, Rochlin utworzył Ruch Poparcia Armii. Organizacja deklarowała, że dąży do "obalenia znienawidzonego reżimu" Jelcyna. Organizację poparli wojskowi czynni i w stanie spoczynku, sfrustrowani upadkiem rosyjskiej armii.

d3d8vky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d8vky
Więcej tematów