Trwa ładowanie...
d14jxyf

"Żółte kamizelki" starły się z policją. W ruch poszły pałki i gaz

We francuskiej Tuluzie doszło do starć uczestników protestu "żółtych kamizelek" z policją. Kilkuset manifestantów zaczęło rzucać przedmiotami i palić kosze na śmieci. Wobec najagresywniejszych demonstrantów policja użyła gazu łzawiącego. 23 osoby zostały aresztowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty "żółtych kamizelek" trwają od listopada 2018 roku
Protesty "żółtych kamizelek" trwają od listopada 2018 roku (PAP)
d14jxyf

To już 22. cotygodniowa demonstracja we Francji przeciwko polityce rządu. W ramach protestu na rynku w Tuluzie zgromadziło się kilka tysięcy osób.

Manifestacje "żółtych kamizelek" odbyły się także w innych miastach Francji, m.in. w Paryżu i wzięło w nich udział ponad 30 tys. osób. Pozostałe protesty przebiegły w spokojnej atmosferze.

d14jxyf

Prezydent Emmanuel Macron, przeciwko któremu protestują "żółte kamizelki", zapowiedział, że wkrótce ogłosi szereg reform, które mają złagodzić niezadowolenie w kraju. Już w listopadzie ub. roku zainaugurował "wielką debatę narodową", która miała być odpowiedzią na żądania protestujących. Premier Edouard Philippe, podsumowując w minionym tygodniu jej wyniki, wskazał, że społeczeństwo domaga się cięć podatkowych, działań na rzecz zmiany klimatu oraz bliższych stosunków Paryża z prowincją.

Deklaracje polityków jednak nie satysfakcjonują przedstawicieli "żółtych kamizelek". Mimo że rząd zrezygnował m.in. z planowanej podwyżki akcyzy na paliwo, cotygodniowe protesty wciąż się odbywają.

Zobacz także: Stanisław Ciosek, były ambasador w Rosji ze smutkiem o fatalnych relacjach polsko-rosyjskich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14jxyf

Podziel się opinią

Share

d14jxyf

d14jxyf
Więcej tematów