Żołnierze USA będą ćwiczyć nie tylko w Polsce

- Najlepszy sposób na odstraszanie polega na posiadaniu dobrze wyćwiczonych sił, które służą ramię w ramię ze swoimi sojusznikami na terenie całego Paktu Północnoatlantyckiego - zaznacza w wywiadzie opublikowanym we wtorek w "Naszym Dzienniku" gen. Timothy McGuire, z-ca dowódcy wojsk lądowych USA w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierze USA będą ćwiczyć nie tylko w Polsce
(AFP, Fot: JUNG YEON-JE)

- Jesteśmy dumni z tego, że możemy być partnerami polskich Sił Zbrojnych. Walczyliśmy przecież razem w Afganistanie i Iraku, o czym miałem okazję się przekonać. Wiem, że to profesjonalni wojskowi. Dzięki wspólnej pracy obie nasze strony staną się silniejsze - mówi gen. McGuire.

Pytany o plan ćwiczeń amerykańskiej pancernej brygadowej grupy bojowej w Polsce i innych krajach NATO odpowiada, że "wszystko jest rozpisane, choć nie może zdradzić szczegółów".

- Chodzi o budowę gotowości razem ze wszystkimi naszymi sojusznikami, czyli na dużym obszarze całej flanki wschodniej NATO i nawet szerzej. Jest dokładny plan wspólnych ćwiczeń w ciągu tych miesięcy, w których będziemy uczestniczyć, i został on ogłoszony. Niektóre odbędą się w Polsce. Latem więcej będzie ich w rejonie Morza Czarnego i wtedy więcej sił przerzucimy właśnie tam (...) - mówi z-ca dowódcy wojsk lądowych USA w Europie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.