Trwa ładowanie...

Znęcał się fizycznie, wykorzystywał seksualnie córkę. Sąd w Świdnicy skazał go na 15 lat więzienia

15 lat więzienia - taki wyrok usłyszał przed sądem w Świdnicy (woj. dolnośląskie) 62-letni Marian K. Mężczyzna przez wiele lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad najbliższymi oraz wykorzystywał seksualnie swoją najstarszą córkę.

Share
Znęcał się fizycznie, wykorzystywał seksualnie córkę. Sąd w Świdnicy skazał go na 15 lat więzienia
Źródło: WP
d1wsbrs

62-letni Mariana K., mieszkaniec Wałbrzycha ma również zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 100 metrów przez kolejno 4 i 10 lat do dwóch swoich córek.

- Zarzuty wobec mężczyzny dotyczą wydarzeń mających miejsce od bliżej nieokreślonej daty, jednak nie późniejszej niż rok 2004, do 19 grudnia 2014 r. - mówi WP sędzia Agnieszka Połyniak z Sądu Okręgowego w Świdnicy.

d1wsbrs

Marian K. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i czworgiem dzieci. Dramat wyszedł na jaw podczas wizyty w ich domu pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jesienią 2014 r., po kolejnej z wizyt w domu zamieszkiwanym przez K., pracownica MOPS zdecydowała się poinformować prokuraturę o dziejących się tam rzeczach. Śledztwo w tej sprawie wszczęto niemal natychmiast i zatrzymano 62-letniego Mariana K.

- W toku śledztwa stwierdzono, że mężczyzna znęcał się nad żoną i czwórką dzieci. 62-latek wyzywał i znieważał ich, bił, ograniczał im dostęp m.in. do lodówki. Okazało się również, że przez 10 lat dopuszczał się przemocy seksualnej wobec najstarszej swojej córki, obecnie 21-letniej kobiety - mówiła po przedstawieniu aktu oskarżenia Ewa Ścierzyńska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Wyrok sądu nie jest prawomocny.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1wsbrs

Podziel się opinią

Share
d1wsbrs
d1wsbrs
Więcej tematów