Trwa ładowanie...

Znany jest wykonawca nowego wiaduktu na Chociebuskiej. Pojedziemy nim już w 2017 r.?

Jest szansa, że w 2017 r. samochody znów pojadą wiaduktem na ul. Chociebuskiej we Wrocławiu. Miasto wyłoniło właśnie zwycięzcę przetargu na budowę nowego obiektu na Nowym Dworze.

Znany jest wykonawca nowego wiaduktu na Chociebuskiej. Pojedziemy nim już w 2017 r.?Źródło: Materiały inwestora
d399un6
d399un6

Wrocławskie Inwestycje wyłoniły właśnie zwycięzcę przetargu na budowę nowego wiaduktu w ciągu ul. Chociebuskiej we Wrocławiu. Została nim warszawska firma Intop, która przedstawiła ofertę na ok. 9,5 mln złotych. Miasto zrezygnowało z kosztowniejszych ofert firm Skanska, Energopol-Szczecin czy Firesta-Fiser. Jak podkreśla Marek Szempliński z WI, miasto przeznaczyło na tę inwestycję 12 mln złotych.

Istniejący wiadukt na Chociebuskiej został zamknięty dla ruchu kołowego w lipcu 2013 r. Powodem zamknięcia był zły stan techniczny obiektu, który stanowi istotny element infrastruktury komunikacyjnej dla mieszkańców osiedli Gądów, Nowy Dwór i Kuźniki. Już podczas kampanii przed wyborami samorządowymi na jesieni 2014 r. jego ponowne przywrócenie dla ruchu było szeroko dyskutowanym tematem.

Władze miasta uznały, że stary wiadukt zostanie zdemontowany, a jego miejsce zastąpi całkowicie nowa konstrukcja, której projekt jest już gotowy. Nowy obiekt ma mieć łącznie 80 metrów długości i nieco ponad 16 szerokości, z czego 7 metrów szerokości będzie stanowiła jezdnia, 3 – dwa pasy rowerowe po obu stronach oraz 4 – chodniki.

d399un6

Jest zatem szansa, że nowy wiadukt pojawi się jeszcze przed końcem 2016 r., jednak prace przy budowie musiałyby rozpocząć się latem roku bieżącego. Wrocławskie Inwestycje podkreślają jednak, że po podpisaniu kontraktu wykonawca musi porozumieć się z Polskimi Kolejami Państwowymi, ponieważ pod wiaduktem przebiega ważna i uczęszczana linia kolejowa prowadząca m.in. do Legnicy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d399un6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d399un6
Więcej tematów