Trwa ładowanie...

Znamy skład komisji ds. Bartłomieja Misiewicza. Jarosław Kaczyński ujawnił nazwiska

Jarosław Kaczyński zapowiedział zawieszenie Bartłomieja Misiewicza w prawach członka PiS i powołanie komisji, która zbada jego karierę. Jak powiedział, tak zrobił. Młodym współpracownikiem Antoniego Macierewicza zajmą się teraz Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Marek Suski. Po raz pierwszy komisja ma się zebrać już we czwartek.

Znamy skład komisji ds. Bartłomieja Misiewicza. Jarosław Kaczyński ujawnił nazwiskaŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1o389h

Zapowiada się trudna przeprawa dla Bartłomieja Misiewicza i Antoniego Macierewicza. Jarosław Kaczyński powołał już komisję, która ma wyjaśnić nieprawdopodobną karierę byłego rzecznika MON. To dopełnienie zapowiedzi, którą prezes PiS złożył po południu. Wystąpienie Kaczyńskiego relacjonowaliśmy w Wirtualnej Polsce.

Jarosław Kaczyński mówił: - Komisja, mam nadzieję będzie działała szybko, chociaż to musi zająć trochę czasu, ale wyjaśnimy te wszystkie kwestie, które bulwersowały opinię publiczną w ostatnich miesiącach.

Sądząc po jej składzie, rzeczywiście będzie działać szybko i radykalnie. Komisję będą tworzyć dwaj wiceprezesi PiS: Joachim Brudziński (wicemarszałek Sejmu) i Mariusz Kamiński (minister-koordynator służb specjlanych). Trzecim członkiem będzie Marek Suski, wiceszef klubu PiS i zaufany prezesa, jeszcze z czasów Porozumienia Centrum. Pierwsze posiedzenie komisji odbędzie się już we czwartek - powiedział Suski "Rzeczpospolitej".

Komisja to nie tylko narzędzie wyjaśniania sprawy Misiewicza, ale też element partyjnej rozgrywki z Antonim Macierewiczem. Żaden z trzech panów nie należy do fanów ministra obrony. Taki pogląd dominuje wśród komentatorów.

d1o389h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o389h
Więcej tematów