Trwa ładowanie...
d2r11wt

Znamy kandydata PiS na wicemarszałka Senatu. Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje

Marek Pęk został zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość na wicemarszałka Senatu. Ma zastąpić Adama Bielana, który uzyskał mandat do Europarlamentu. Punkt pojawił się już w porządku obrad 81. posiedzenia Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydatem PiS na wicemarszałka Senatu został Marek Pęk
Kandydatem PiS na wicemarszałka Senatu został Marek Pęk (East News, Fot: Beata Zawrzel)
d2r11wt

Wakat na stanowisku wicemarszałka Senatu powstał po ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego, w związku z uzyskaniem mandatu przez Adama Bielana. Jego następcą miał zostać Marek Pęk. Spekulacje na ten temat pojawiały się na początku czerwca, tuż przed rekonstrukcją rządu.

Ostatecznie przecieki się potwierdziły. Kandydatura Pęka zastała zgłoszona przez 16 senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Punkt pojawił się w porządku obrad 81. posiedzenia Senatu. Start zaplanowano na środę na godz. 9.

d2r11wt

Pęk w przeszłości był asystentem posłów do Europarlamentu. Prowadził również własną firmę i współpracował z kancelarią notarialną prowadzoną przez swoją żonę. Mieszka i jest związany z Krakowem, ma trójkę dzieci.

Zobacz też: Patryk Jaki drwi z Romana Giertycha. "Zapytałby przestępcę, czy kupić polarek"

Do nominacji kandydata PiS odniósł się w mediach społecznościowych Roman Giertych. "Zawiadomienie na mnie i Dubois w sprawie rzekomego złego traktowania Birgfellnera złożone przez senatora nie powiodło się, ale zasługi nie poszły na marne…" - napisał na Twitterze adwokat.

d2r11wt

Chodzi o zawiadomienie, które Pęk złożył do rzecznika Dyscypliny Adwokackiej ws. możliwości naruszenia etyki zawodowej. Działania Giertycha i Dubois miały narazić Austriaka na odpowiedzialność karną. Adwokaci mieli uczynić z biznesmena "instrument do prowadzenia działalności politycznej". "Boże, jak ten PiS kocha moich klientów" - skomentował wówczas Giertych.

Źródło: senat.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2r11wt

Podziel się opinią

Share

d2r11wt

d2r11wt
Więcej tematów