Trwa ładowanie...
d2rg0bn

Znamy cel 27. finału WOŚP. Jerzy Owsiak ujawnia szczegóły

Celem 27. finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Chodzi m.in. o rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, wysokiej klasy ultrasonografy i echokardiografy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
27. finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 roku
27. finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 roku (PAP, Fot: Lech Muszyński)
d2rg0bn

Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej - zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Pomoc uzyskają placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju.

"W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków" - czytamy na stronie WOŚP. Do szpitali mają trafić tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

- System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy - to bardzo poważne braki, powodujące coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce. Przy takich problemach sprawa wyposażenia oddziałów często schodzi na dalszy plan. A kiedy damy się zbyt mocno wyprzedzić rozwojowi medycyny na świecie, nadrobienie braków może być trudne i bardzo kosztowne. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej - powiedział szef WOŚP Jerzy Owsiak.

d2rg0bn

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku.

Źródło: wosp.org.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rg0bn

Zobacz także: Arkadiusz Myrcha o zarobkach Kaczyńskiego: rodzą się poważne pytania

d2rg0bn

Podziel się opinią

Share
d2rg0bn
d2rg0bn
Więcej tematów