Trwa ładowanie...
d2gpccf

Znaleźli 3 tys. zł przed sklepem w Rybniku. Potem było zdziwienie

Wystarczyła chwila nieuwagi i 59-latek zgubił prawie 3 tys. zł na sklepowym parkingu w Rybniku. Pieniądze znalazła para przechodniów. Ich późniejsze zachowanie policja nazywa wzorowym, choć właściciel gotówki był nim zdziwiony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna zgubił pieniądze podczas otwierania drzwi od samochodu
Mężczyzna zgubił pieniądze podczas otwierania drzwi od samochodu (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d2gpccf

Małżeństwo zauważyło plik banknotów na parkingu przy ulicy Żorskiej. Pieniądze niebawem trafiły do komendy policji w Rybniku. Mundurowi poinformowali o znalezisku pracowników i ochronę pobliskiego sklepu, licząc na to, że właściciel będzie szukał zguby.

- Tak też się stało. Dzięki uczciwym znalazcom mężczyzna odzyskał niemal 3 tys. zł z komendy - wyjaśnia mł. asp. Bogusława Kobeszko z policji w Rybniku.

Mężczyzna był zdziwiony odzyskaniem gotówki. Mundurowi przypominają jednak, że zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych, mamy obowiązek zwrócić właścicielowi zgubione przedmioty, pieniądze, papiery wartościowe, kosztowności oraz dokumenty.

d2gpccf

Jednocześnie mamy prawo do żądania znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości przedmiotu lub pieniędzy. Tak było w tym przypadku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Giertych jak Piłsudski". Marek Sawicki zaskoczył

d2gpccf

Podziel się opinią

Share

d2gpccf

d2gpccf
Więcej tematów