Trwa ładowanie...

Znaleźli 3 tys. zł przed sklepem w Rybniku. Potem było zdziwienie

Wystarczyła chwila nieuwagi i 59-latek zgubił prawie 3 tys. zł na sklepowym parkingu w Rybniku. Pieniądze znalazła para przechodniów. Ich późniejsze zachowanie policja nazywa wzorowym, choć właściciel gotówki był nim zdziwiony.

Share
Znaleźli 3 tys. zł przed sklepem w Rybniku. Potem było zdziwienie
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d19xy84

Małżeństwo zauważyło plik banknotów na parkingu przy ulicy Żorskiej. Pieniądze niebawem trafiły do komendy policji w Rybniku. Mundurowi poinformowali o znalezisku pracowników i ochronę pobliskiego sklepu, licząc na to, że właściciel będzie szukał zguby.

- Tak też się stało. Dzięki uczciwym znalazcom mężczyzna odzyskał niemal 3 tys. zł z komendy - wyjaśnia mł. asp. Bogusława Kobeszko z policji w Rybniku.

Mężczyzna był zdziwiony odzyskaniem gotówki. Mundurowi przypominają jednak, że zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych, mamy obowiązek zwrócić właścicielowi zgubione przedmioty, pieniądze, papiery wartościowe, kosztowności oraz dokumenty.

d19xy84

Jednocześnie mamy prawo do żądania znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości przedmiotu lub pieniędzy. Tak było w tym przypadku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Giertych jak Piłsudski". Marek Sawicki zaskoczył

d19xy84

Podziel się opinią

Share
d19xy84
d19xy84
Więcej tematów