Trwa ładowanie...

Zmienił barwy na ukraińskie. "Teraz pogryzie rosyjskie tyłki"

Owczarek belgijski, który w miesiąc nauczył się komend w nowym języku, kandyduje do szeregów Gwardii Narodowej Ukrainy. Wcześniej służył w Rosgwardii, ale los sprawił, że przeszedł na dobrą stronę.

Share
Max to owczarek belgijski, który w wyniku jakiegoś zdarzenia podczas walk w obwodzie mikołajewskim odłączył od rosyjskich wojsk. Teraz wstąpił w ukraińskie szeregi Max to owczarek belgijski, który w wyniku jakiegoś zdarzenia podczas walk w obwodzie mikołajewskim odłączył od rosyjskich wojsk. Teraz wstąpił w ukraińskie szeregi Źródło: Twitter
d3fh5ki

Pies, wytresowany na użytek rosyjskiej armii, służył w obwodzie mikołajewskim. Jego poprzedni opiekun miał zginąć albo porzucić lub też zgubić zwierzę w bitewnym zamieszaniu. Zbłąkany czworonóg dołączył do stada bezpańskich zwierzaków, które przez wojnę straciły domy i zgubiły właścicieli. O tym, że jest dezerterem, świadczyła uprzęż z tabliczką z rosyjskim napisem "zaszczytnik" (obrońca).

Zmienił barwy na ukraińskie. "Teraz pogryzie rosyjskie tyłki"

Czworonóg trafił do rodziny mieszkającej w wyzwolonej wsi. Ludzie ci uznali, że ich przypadkowy podopieczny bardziej przyda się w szeregach obrońców kraju i przekazali go wojsku. Tak stał się prawdziwym obrońcą - po opuszczeniu szeregów agresorów, dołączył do broniących najechanego kraju. Nowa tożsamość to najlepsze, co mogło spotkać tego inteligentnego, starannie wyszkolonego i cennego zwierzaka.

Pies dostał nowe imię Max. Jego nowy opiekun i treser, żołnierz 19. ukraińskiego pułku twierdzi, że Max ma bardzo przyjacielską naturę i jest niezwykle inteligentny. - Będzie teraz bronił Ukrainy i gryzł rosyjskie tyłki - powiedział mężczyzna ukraińskiej gazecie "Siegodnia".

Owczarki belgijskie to doskonali pomocnicy w okolicznościach kryzysowych, Potrafią znajdować ładunki wybuchowe, wspomagają akcje poszukiwania zaginionych lub zasypanych w gruzach ludzi. Bystre, podatne na tresurę i przywiązane do opiekunów, są doskonałymi towarzyszami w wojsku.

Wojna zbrodnicza? Generał o działaniach Putina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fh5ki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3fh5ki
d3fh5ki
Więcej tematów