Trwa ładowanie...

Zmiany w Sejmie? Polacy zabrali głos ws. koalicji z PiS. Opinie są podzielone

Ewentualne zmiany w Sejmie to jeden z ważniejszych tematów po wyborach prezydenckich 2020. Czy PiS powinien szukać nowego koalicjanta? O to zostali zapytani Polacy. Jak wynika z najnowszego sondażu, opinie są podzielone.
Share
Zmiany w Sejmie? Polacy o nowej koalicji PiS
Zmiany w Sejmie? Polacy o nowej koalicji PiSŹródło: East News
d2fpt9r

United Surveys przeprowadził sondaż dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". W badaniu pytano, "czy Zjednoczona Prawica/PiS powinna/powinien szukać w Sejmie koalicjanta?".

41,5 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco. 42,2 proc. była innego zdania, wskazując na to, że obecna większość wystarczy do sprawnego rządzenia. 16,3 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

PiS z nowym koalicjantem. Ale z kim?

Te osoby, które twierdzą, że Zjednoczona Prawica powinna przegrupować szyki, zostały również zapytane o to, z kim PiS powinien nawiązać koalicję. 32,4 proc. wskazała PSL-Kukiz'15. 26,5 proc. wybrało Konfederację.

Zobacz też: Oburzenie po słowach Terleckiego. Deklaracja wicemarszałka

Jedynie 7,3 proc. badanych twierdzi, że PiS powinien zawrzeć sojusz z Koalicją Obywatelską. 5,6 procent połączyłoby Lewicę z PiS.

d2fpt9r

Tymczasem aż 28,2 proc. zwolenników pomysłu poszerzania koalicji rządzącej odpowiedziało, że nie wie bądź trudno to stwierdzić z kim PiS powinien się połączyć.

Koalicja z PiS? Wyborcy PSL i Kukiz'15 niepewni

Jak wynika z sondażu, 57 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości i innych partii Zjednoczonej Prawicy opowiada się za rozszerzeniem koalicji. Innego zdania jest większość zwolenników opozycji. Przeciwko rozszerzeniu koalicji jest: 65 proc. ankietowanych wyborców Konfederacji, 64 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej oraz połowa wyborców Lewicy.

Autorzy badania zwracają uwagę na to, że tylko 36 procent wyborców PSL i Kukiz'15 popiera pomysł utworzenia koalicji z PiS. Z kolei aż 46 procent stwierdziło, że "trudno powiedzieć".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM/"Dziennik Gazeta Prawna"

d2fpt9r

Podziel się opinią

Share
d2fpt9r
d2fpt9r
Więcej tematów