Trwa ładowanie...
dnmy6f6

Zmiany w organizacji na rondzie Czyżyńskim w Krakowie. Mieszkańcy nie są zachwyceni

Po blisko rocznym opóźnieniu, prace na rondzie Czyżyńskim zmierzają ku końcowi. Dzięki modernizacji skrzyżowania, skorzystają piesi i rowerzyści. Są jednak osoby, którym nowe rozwiązania nie pasują.
Share
Zmiany w organizacji na rondzie Czyżyńskim w Krakowie. Mieszkańcy nie są zachwyceni
Źródło: Materiały prasowe, Fot: ZIKiT
dnmy6f6

Już w listopadzie zostanie oddane do użytku rondo Czyżyńskie, które jest jednym z elementów wielkiej przebudowy w Nowej Hucie. Strategiczny węzeł ma ułatwić komunikację w tej części miasta.

"Podczas rady budowy ustalono szereg zmian, które zostaną w najbliższym czasie wprowadzone w sąsiedztwie prowadzonych robót. Odczują je zarówno piesi, jak i kierowcy czy pasażerowie KMK. Zmienione zostaną również wygrodzenia wlotów na rondo, dzięki czemu poprawi się widoczność" – poinformowali pracownicy ZIKiT-u.

Zwiększy się również ograniczenie prędkości do 70 km/h, ale tylko na odcinku od ul. Tomickiego do Placu Centralnego. Ma to poprawić płynność jazdy, a dzięki przejściom podziemnym dla pieszych, ma być bezpieczniej.

dnmy6f6

Mimo poprawy estetyki i funkcjonalności, mieszkańcom Czyżyn nie podoba się nowy pomysł.

- Tutaj było 30 butików, życie toczyło się w przejściach. Wszystko można było załatwić w jednym miejsc - fryzjer, kwiaciarnia, pieczywo - było, co trzeba - mówi Wirtualnej Polsce pani Marta, mieszkanka ulicy Śliwkowej. - Wszyscy kupcy mieli wrócić, ale nie ma dla nich miejsca. Mam wrażenie, że zostali oszukani - dodaje.

Z powodu zmiany projektu, liczba ograniczy się do zalewie kilku punktów usługowych. Obecnie rozpisany jest przetarg na zagospodarowanie nowych pomieszczeń.

dnmy6f6

Podziel się opinią

Share
dnmy6f6
dnmy6f6
Więcej tematów