Trwa ładowanie...

Zmiany na listach SLD - brat Olejniczaka zdegradowany

Przewodnicząca Partii Kobiet Iwona Piątek wystartuje w jesiennych wyborach do sejmu z pierwszego miejsca listy SLD w okręgu sieradzkim. Dotychczasowy lider tej listy Cezary Olejniczak - brat europosła Wojciecha Olejniczaka, został przesunięty na ostatnie, 24 miejsce na liście.

Zmiany na listach SLD - brat Olejniczaka zdegradowanyŹródło: PAP
d1gwjz5
d1gwjz5

Lider SLD w Łódzkiem Dariusz Joński powiedział, że zmiana na sieradzkiej liście ma związek z podpisaniem przez Sojusz porozumień koalicyjnych przed nadchodzącymi wyborami z Partią Kobiet, Unią Pracy oraz Partią Zielonych.

- Na mocy tych porozumień przewodnicząca Partii Kobiet Iwona Piątek wystartuje z pierwszego miejsca naszej listy w okręgu sieradzkim. Zarząd łódzkiego SLD zdecydował też o przesunięciu Cezarego Olejniczaka na ostatnie miejsce na liście - podkreślił Joński. Dodał, że ze względu na "znane nazwisko Cezary Olejniczak będzie równie silnym kandydatem Sojuszu na ostatnim miejscu na liście".

Joński zapowiedział, że kandydaci SLD w wyborach do senatu w trzech okręgach w woj. łódzkim powinni być znani do piątku.

Wiadomo już, że sam Joński będzie otwierał listę kandydatów SLD do Ssejmu w okręgu łódzkim. Drugie miejsce przypadnie szefowi struktur miejskich w Łodzi, posłowi Sylwestrowi Pawłowskiemu, a trzecie - radnej miejskiej Małgorzacie Niewiadomskiej-Cudak. Kandydatem Sojuszu w Łodzi ma być również b. trener polskich siatkarek Andrzej Niemczyk.

d1gwjz5

Listę w okręgu piotrkowskim otwiera poseł Artur Ostrowski, drugie miejsce przypadło b. staroście tomaszowskiemu Andrzejowi Barańskiemu, a trzecie - Danucie Kałuzińskiej z Radomska, szefowej SLD w tym mieście. Natomiast w okręgu sieradzkim drugie miejsce ma wicestarosta sieradzki Zbigniew Krasiński, a trzecie Józef Dziemdziela - szef rady powiatu zgierskiego.

Na łódzkich listach SLD nie ma b. premiera Leszka Millera, który prawdopodobnie otrzyma pierwsze miejsce na liście Sojuszu w Gdyni.

d1gwjz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gwjz5
Więcej tematów