Trwa ładowanie...
d1a6p7e

Zmiana czasu na zimowy już wkrótce. Czemu właściwie przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu zbliża się wielkimi krokami, a my już wkrótce cofniemy wskazówki zegara o godzinę. Wszystko z powodu zmiany czasu na zimowy. Kto jako pierwszy zapoczątkował ten zwyczaj?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu na zimowy już wkrótce. Czemu właściwie przestawiamy zegarki?
d1a6p7e

Zmiana czasu na zimowy

Najbliższa zmiana czasu nastąpi dopiero w ostatni weekend października. Tym samym zegarki przestawimy w nocy z 24 na 25 października 2020. Przestawianie czasu z letniego na zimowy polega na cofnięciu zegarków, co oznacza, że jeśli przestawiamy je o godzinie 3:00 w nocy, to po zmianie będziemy mieć godzinę 2:00.

Zwyczaj na gruncie europejskim jako pierwsi ustanowili Niemcy, którzy już 1916 roku przestawiali na wiosnę zegary do przodu, natomiast jesienią cofnęli je o godzinę. Już wkrótce zwyczaj miała przyswoić reszta świata.

d1a6p7e

Zmiana czasu. Czemu właściwie przestawiamy zegarki?

Sama zmiana czasu zakłada optymalne wykorzystanie światła słonecznego, dlatego właśnie wiosną, gdy słońce wstaje wcześniej, zmieniamy czas o godzinę, przestawiając zegarki do przodu. W okresie jesienno-zimowym dni są coraz krótsze, a słońce wstaje później i szybciej zapada zmrok – wtedy cofamy zegarki o godzinę.

Czytaj też:https://www.money.pl/gospodarka/czas-zimowy-koniec-zmiany-czasu-coraz-blizej-6525775102355073a.html

Przypomnijmy, że w Polsce czas zmieniamy dwa razy do roku. Jesienią, wraz z końcem października, kiedy to następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Następnie na wiosnę, w marcu, gdy przestawiamy zegarki do przodu i zmieniamy czas z zimowego na letni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a6p7e

Podziel się opinią

Share
d1a6p7e
d1a6p7e
Więcej tematów