Trwa ładowanie...

Zmiana czasu – marzec 2019. Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy to ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu – marzec 2019. Zobacz, kiedy w marcu będziemy przestawiać zegarki z czasu zimowego na letni. Czy tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią?

Share
Zmiana czasu – marzec 2019. Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy to ostatnia zmiana czasu?
Źródło: 123RF
d1dngyk

Zmiana czasu 2019 – kiedy przestawimy zegarki?

We czwartek, 21 marca 2019 nadeszła kalendarzowa wiosnai już niedługo możemy spodziewać się zmiany czasu. Powszechnie wiadomo, że przestawienie zegarków odbywa się dwa razy w roku. Wiosną przechodzimy na czas letni, natomiast jesienią na zimowy. Chociaż termin obu zmian czasu jest wyznaczony według bardzo prostej zasady, wielu nadal ma problem z jego zapamiętywaniem.

Z tego względu przypominamy, że zmiana czasu zawsze odbywa się z soboty na niedzielę, w zależności od pory roku:

  • w ostatni weekend marca – gdy przechodzimy z czasu zimowego na letni
  • w ostatni weekend października – gdy przechodzimy z czasu letniego, na zimowy
Zatem w 2019 roku, zmiana czasu na letni odbędzie się w nocy z 30 na 31 marca, natomiast na zimowy, z 26 na 27 października.
Zmiana czasu – czy marcowa zmiana będzie ostatnią?

W ubiegłym roku Komisja Europejska przeprowadziła ankietę, która ukazała, że większość Europejczyków zdecydowanie opowiada się za zniesieniem zmiany czasu. Z tego względu wielu sądziło, że zegarki po raz ostatni przestawimy w 2019 roku. Niestety, dla zwolenników tego rozwiązania, prace nad projektem nadal trwają. 4 marca 2019 odbyło się głosowanie w komisji transportu PE. Ustalono wówczas, że ostatnia zmiana czasu odbędzie się najpewniej w 2021 roku i to właśnie kraje członkowskie UE będą mogły wybrać czy wolą posługiwać się czasem letnim, czy też zimowym.

d1dngyk

Podziel się opinią

Share
d1dngyk
d1dngyk
Więcej tematów