Trwa ładowanie...

Zmiana czasu coraz bliżej. Kiedy przestawimy zegarki?

Zmiana czasu na letni już niedługo. Co prawda jeszcze nie w ten weekend przestawiamy zegarki, ale ten ważny dla nas moment już niebawem nastąpi. Kiedy i w którą stronę trzeba będzie przestawić zegarki?

Zmiana czasu na letniZmiana czasu na letniŹródło: Pixabay
d1vqqik

W Polsce zmiana czasu odbywa się dwa razy do roku. Wiosną przechodzimy na czas letni, a jesienią – na czas zimowy. Daty zmiany czasu są jednakowe dla wszystkich państw Unii Europejskiej i wypadają w ostatnią niedzielę marca i w ostatnią niedzielę października.

Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni?

W tym roku zmiana czasu przypada dokładnie 28 marca. Przechodząc na czas letni, wskazówki przesuwamy do przodu. O godzinie 2:00 w nocy przestawimy więc zegarki na godzinę 3:00. Tym samym doba w tym dniu będzie krótsza o godzinę. Ci, którzy planowali się wtedy wyspać, niestety, nie będą mieć takiej możliwości – chyba że mogą pozwolić sobie na to, by wylegiwać się w łóżku do późna.

Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?

Utraconą na wiosnę godzinę odzyskamy jesienią, gdy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Na czas zimowy przejdziemy w niedzielę 31 października 2021, gdy o godzinie 3:00 w nocy przestawimy zegarki na godzinę 2:00.

Zmiana czasu – ciekawostki

  • W Europie jako pierwsi czas zmienili Niemcy. Było to dokładnie 30 kwietnia 1916 roku.
  • Pierwszą osobą, która mówiła o konieczności zmiany czasu, był Benjamin Franklin. Ponieważ nie przedstawił wystarczających argumentów za zmianą czasu, jego pomysł został zignorowany.

Wojciech Maksymowicz odejdzie z klubu PiS? Wymijająca odpowiedź

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vqqik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vqqik
Więcej tematów