Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2021. Kiedy koniec w Europie?

Już niedługo nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Czy przestawienie zegarka jest konieczne? Jak trzeba będzie zmienić wskazówki w zegarkach?

Share
Zmiana czasu 2021. Kiedy koniec zmiany czasu w Europie?Zmiana czasu 2021. Kiedy koniec zmiany czasu w Europie?Źródło: Adobe Stock
d4iy5sm

Co roku wiosną zmienia się czas z zimowego na letni. Następuje to zwykle pod koniec marca. Zmiana czasu z zimowego na letni przypada w ostatni weekend marca. Zmiana czasu 2021 nastąpi dokładnie w nocy z 27 na 28 marca. Wskazówki zegara przesuniemy z godziny 2:00 na 3:00. Tej nocy będziemy spali o godzinę krócej.

Zmiana czasu 2021. Sposoby przestawiana zegarków

Niestety nie ma jednego sposobu na ustawienie godziny. Dany sposób przestawienia czasu zależy przede wszystkim od zastosowanego mechanizmu w konkretnym zegarku. Warto pamiętać, że każdy rodzaj mechanizmu nastawia się inaczej. W zegarkach elektronicznych posłużą do tego odpowiednie przyciski, a z kolei w mechanicznych i kwarcowych - przeznaczone są do tego celu - koronki.

Gastronomia różnie radzi sobie z lockdownem. Jeden problem jest dla wszystkich taki sam

Zmiana czasu 2021. Czy to już ostatnia zmiana czasu?

Projekt nowelizacji dyrektywy przyjęty przez Parlament Europejski w marcu 2019 r. przewiduje, że ostatnia zmiana czasu w UE miałaby miejsce w 2021 roku. Większość Europejczyków opowiedziała się za rezygnacją z corocznej zmiany czasu. Niemniej ostateczne decyzje na szczeblu europejskim jak do tej pory nie zostały podjęte.

d4iy5sm

Państwa UE, które zdecydują się na zachowanie czasu letniego, powinny dokonać ostatniej zmiany czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 roku, a te, które wolą utrzymać swój standardowy (zimowy) czas, będą mogły przestawić zegary w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4iy5sm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iy5sm
d4iy5sm
Więcej tematów