Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2021. Kiedy koniec w Europie?

Już niedługo nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Czy przestawienie zegarka jest konieczne? Jak trzeba będzie zmienić wskazówki w zegarkach?
Share
Zmiana czasu 2021. Kiedy koniec zmiany czasu w Europie?
Zmiana czasu 2021. Kiedy koniec zmiany czasu w Europie?Źródło: Adobe Stock
dki4hi8

Co roku wiosną zmienia się czas z zimowego na letni. Następuje to zwykle pod koniec marca. Zmiana czasu z zimowego na letni przypada w ostatni weekend marca. Zmiana czasu 2021 nastąpi dokładnie w nocy z 27 na 28 marca. Wskazówki zegara przesuniemy z godziny 2:00 na 3:00. Tej nocy będziemy spali o godzinę krócej.

Zmiana czasu 2021. Sposoby przestawiana zegarków

Niestety nie ma jednego sposobu na ustawienie godziny. Dany sposób przestawienia czasu zależy przede wszystkim od zastosowanego mechanizmu w konkretnym zegarku. Warto pamiętać, że każdy rodzaj mechanizmu nastawia się inaczej. W zegarkach elektronicznych posłużą do tego odpowiednie przyciski, a z kolei w mechanicznych i kwarcowych - przeznaczone są do tego celu - koronki.

dki4hi8

Gastronomia różnie radzi sobie z lockdownem. Jeden problem jest dla wszystkich taki sam

Zmiana czasu 2021. Czy to już ostatnia zmiana czasu?

Projekt nowelizacji dyrektywy przyjęty przez Parlament Europejski w marcu 2019 r. przewiduje, że ostatnia zmiana czasu w UE miałaby miejsce w 2021 roku. Większość Europejczyków opowiedziała się za rezygnacją z corocznej zmiany czasu. Niemniej ostateczne decyzje na szczeblu europejskim jak do tej pory nie zostały podjęte.

Państwa UE, które zdecydują się na zachowanie czasu letniego, powinny dokonać ostatniej zmiany czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 roku, a te, które wolą utrzymać swój standardowy (zimowy) czas, będą mogły przestawić zegary w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dki4hi8

Podziel się opinią

Share
dki4hi8
dki4hi8
Więcej tematów