Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2021. Nie zapomnij przestawić zegarka

Kiedy zmiana czasu na letni? Termin jest ustalony odgórnie przez Unię Europejską i we wszystkich krajach zmiana czasu następuje w ten sam dzień.

Share
Zmiana czasu 2021
Zmiana czasu 2021Źródło: Pixabay
d2nej3x

Zmiana czasu 2021. Kiedy przechodzimy na czas letni?

Wiosenna zmiana czasu odbywa się na terenie Unii Europejskiej w ostatnią niedzielę marca, a jesienna - w ostatnią niedzielę października. Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi zatem dokładnie w nocy z 27 na 28 marca. O godzinie 2:00 wskazówki zegara przesuniemy o jedną pełną godzinę - na 3:00.

Zmiana czasu z letniego na zimowy jest zwykle bardzo uciążliwa. A to z tego względu, że tracimy wtedy godzinę i niektórym bardzo ciężko jest się później przystosować do nowej sytuacji. Wiosenne przejście na czas letni u wielu osób powoduje niekorzystne dla zdrowia skutki, takie jak problemy ze snem, zmęczenie. Ma to też wpływ na efektywność w pracy - w dniach następujących po zmianie czasu pracownicy z uwagi na zmęczenie i brak snu są mniej wydajni.

Zmiana czasu 2021. Po co właściwie przestawiać zegarki?

Dzień powoli staje się coraz dłuższy. Czasem jest już jasno, gdy wstajemy z łóżka. By dostosować rytm dziennej aktywności do czasu, gdy wstaje i zachodzi Słońce, zaczęto zmieniać czas. Dzięki temu popołudniami dłużej możemy funkcjonować przy świetle dziennym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nej3x

Podziel się opinią

Share
d2nej3x
d2nej3x
Więcej tematów