Trwa ładowanie...
d4kympo

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy?

W ten weekend nie było paniki. Dopiero w kolejny, czwarty weekend października będziemy przestawiać zegarki. Nawet jeśli nie zerwiemy się w środku nocy do przestawiania czasu to i tak spać będziemy mogli o godzinę dłużej. Sprawdź kiedy dokładnie nastąpi zmiana czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020. Sposoby przestawiania zegarków
Zmiana czasu 2020. Sposoby przestawiania zegarków (Pixabay, Fot: Free-Photos)
d4kympo

W Polsce wciąż obowiązuje zmiana czasu i dwa razy w roku przestawiamy zegarki. Końcem marca, wskazówki w zegarkach przesuwamy o godzinę do przodu i w ten sposób zmieniamy czas z zimowego na letni. Zostało już niewiele czasu, by przygotować się na komplikacje związane ze zmianą czasu letniego na zimowy.

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Najbliższa zmiana czasu odbędzie się w ostatni weekend października, czyli w nocy z 24 na 25 października. O godzinie 3:00 nad ranem czas zmienia się na zimowy, a tym samym będziemy mieć dopiero godzinę 2:00. Dzięki tej zmianie większość zyska dodatkową godzinę snu.

d4kympo

Zmiana czasu 2020 i konsekwencje przestawiania zegarków

Osoby pracujące na nocnej zmianie będą pracowały godzinę dłużej. Za tę godzinę dostaną jednak dodatkowe wynagrodzenie lub możliwość odebrania wolnego. Z kolei w przypadku osób, które tej nocy wybiorą się w podróż pociągiem, może czekać godzinny postój. Dlaczego? By nie burzyć porządku na torach i w rozkładach jazdy zazwyczaj pociągi zatrzymywane są na godzinny przymusowy postój pod semaforem.

1 listopada cmentarze mają być otwarte. Prof. Simon ostrzega seniorów

Jeśli nawet nie zerwiemy się w środku nocy do przestawiania czasu to i tak spać będziemy mogli o godzinę dłużej. Warto zwrócić uwagę na to, że większość zegarków przestawia się automatycznie.

d4kympo

Zmiana czasu 2020. Sposoby przestawiania zegarków

Niestety nie ma jednego sposobu na ustawienie godziny. Dany sposób przestawienia czasu zależy przede wszystkim od zastosowanego mechanizmu w konkretnym zegarku. Warto pamiętać, że każdy rodzaj mechanizmu nastawia się inaczej. W zegarkach elektronicznych posłużą do tego odpowiednie przyciski, a z kolei w mechanicznych i kwarcowych - przeznaczone do tego celu - koronki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów